Trwa ładowanie...
d3jj3ix
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Sekretarz generalny NATO: Rosja atakuje Ukrainę

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen oświadczył po przybyciu do Walii na szczyt Sojuszu, że Rosja atakuje Ukrainę. Reuters podkreśla, że jest to zaostrzeniem retoryki NATO wobec Moskwy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anders Fogh Rasmussen
Anders Fogh Rasmussen (PAP/EPA, Fot: Oliver Hoslet)
d3jj3ix

- Stoimy w obliczu dramatycznej zmiany sytuacji w dziedzinie bezpieczeństwa. Na wschodzie Rosja atakuje Ukrainę - powiedział Rasmussen dziennikarzom po przybyciu do Newport.

Zapytany o plan zawieszenia broni na Ukrainie, przedstawiony poprzedniego dnia przez prezydenta Rosji Władimira Putina, Rasmussen wskazał, że NATO z zadowoleniem wita wysiłki mające na celu znalezienie pokojowego rozwiązania konfliktu, ale liczy się to, co dzieje się tam na miejscu.

Moskwa zaprzecza, jakoby na Ukrainie byli rosyjscy żołnierze; NATO twierdzi, że jest ich tam ponad 1000.

Rasmussen powiedział też, że jest pewien, iż państwa NATO wezmą pod uwagę każdą prośbę rządu Iraku o wsparcie w konfrontacji z dżihadystami z Państwa Islamskiego.

d3jj3ix

Podziel się opinią

Share

d3jj3ix

d3jj3ix
Więcej tematów