Trwa ładowanie...
d33zahe
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rusza transmisja bezpłatnych audycji wyborczych w TVP i Polskim Radiu

Od soboty komitety wyborcze będą mogły się prezentować w bezpłatnych audycjach wyborczych na antenach Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. W publicznej telewizji wyemitowanych będzie łącznie 20 godzin, a w radiu 40 godzin audycji wyborczych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rusza transmisja bezpłatnych audycji wyborczych w TVP i Polskim Radiu
(PAP, Fot: Leszek Szymański)
d33zahe

Media publiczne będą emitować audycje codziennie do 23 października.

W telewizji i radiu nadane zostaną spoty wszystkich ośmiu komitetów, które zarejestrowały listy ogólnopolskie w wyborach do Sejmu: KW KORWiN, KW Wyborców Kukiz'15, KW Nowoczesna Ryszarda Petru, KW Platforma Obywatelska RP, KW Prawo i Sprawiedliwość, KW Partia Razem, KW Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Koalicyjny KW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni.

Komitetom PO, PiS i PSL, które zgłosiły kandydatów do Senatu w co najmniej 50 okręgach na 100, przysługuje również czas antenowy w kampanii wyborczej do Senatu. Trzy komitety zadeklarowały, że wykorzystają ten czas łącznie w kampanii do Sejmu. Na audycje dla kandydujących do Sejmu TVP przeznaczy 15 godzin, do Senatu - 5 godzin.

d33zahe

W głównych antenach telewizji publicznej, TVP1 i TVP2, audycje komitetów wyborczych startujących do Sejmu zajmą w każdej z nich po 6 godzin, a do Senatu - po 2 godziny. W TVP Polonia nieodpłatne audycje wyborcze będą nadawane w weekendy w dniach 10-11 oraz 17-18 października zajmując w sumie 4 godziny. Spoty będą prezentowane w blokach trwających od 8 do 17,5 minut. Każdy komitet w danym bloku audycji będzie miał jednakowy przydział czasu.

Polskie Radio nada spoty wyborcze na antenie Jedynki, Dwójki, Trójki, Czwórki i Polskim Radiu dla Zagranicy. Codziennie nadawane będą dwa bloki audycji: poranny i wieczorny. W Programie Pierwszym Polskiego Radia spoty będzie można usłyszeć codziennie przez 14 dni od godzin: 9.32 i 22.32. Audycje będą trwać 24 minuty w Jedynce i Trójce, 15 minut w Dwójce i Czwórce i 17 minut w programie dla zagranicy.

W wyborach do Sejmu będzie to 30 godzin, w wyborach do Senatu 10 godzin.

Kolejność emisji spotów w telewizji i radiu została ustalona w drodze losowania.

d33zahe

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 25 października.

Zobacz również: PiS traci poparcie. Ziobro: to efekt nachalnej propagandy

d33zahe

Podziel się opinią

Share

d33zahe

d33zahe
Więcej tematów