Trwa ładowanie...
d3layqh

Rusza transmisja bezpłatnych audycji wyborczych w TVP i Polskim Radiu

Od soboty komitety wyborcze będą mogły się prezentować w bezpłatnych audycjach wyborczych na antenach Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. W publicznej telewizji wyemitowanych będzie łącznie 20 godzin, a w radiu 40 godzin audycji wyborczych.
Share
Rusza transmisja bezpłatnych audycji wyborczych w TVP i Polskim Radiu
Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d3layqh

Media publiczne będą emitować audycje codziennie do 23 października.

W telewizji i radiu nadane zostaną spoty wszystkich ośmiu komitetów, które zarejestrowały listy ogólnopolskie w wyborach do Sejmu: KW KORWiN, KW Wyborców Kukiz'15, KW Nowoczesna Ryszarda Petru, KW Platforma Obywatelska RP, KW Prawo i Sprawiedliwość, KW Partia Razem, KW Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Koalicyjny KW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni.

Komitetom PO, PiS i PSL, które zgłosiły kandydatów do Senatu w co najmniej 50 okręgach na 100, przysługuje również czas antenowy w kampanii wyborczej do Senatu. Trzy komitety zadeklarowały, że wykorzystają ten czas łącznie w kampanii do Sejmu. Na audycje dla kandydujących do Sejmu TVP przeznaczy 15 godzin, do Senatu - 5 godzin.

d3layqh

W głównych antenach telewizji publicznej, TVP1 i TVP2, audycje komitetów wyborczych startujących do Sejmu zajmą w każdej z nich po 6 godzin, a do Senatu - po 2 godziny. W TVP Polonia nieodpłatne audycje wyborcze będą nadawane w weekendy w dniach 10-11 oraz 17-18 października zajmując w sumie 4 godziny. Spoty będą prezentowane w blokach trwających od 8 do 17,5 minut. Każdy komitet w danym bloku audycji będzie miał jednakowy przydział czasu.

Polskie Radio nada spoty wyborcze na antenie Jedynki, Dwójki, Trójki, Czwórki i Polskim Radiu dla Zagranicy. Codziennie nadawane będą dwa bloki audycji: poranny i wieczorny. W Programie Pierwszym Polskiego Radia spoty będzie można usłyszeć codziennie przez 14 dni od godzin: 9.32 i 22.32. Audycje będą trwać 24 minuty w Jedynce i Trójce, 15 minut w Dwójce i Czwórce i 17 minut w programie dla zagranicy.

W wyborach do Sejmu będzie to 30 godzin, w wyborach do Senatu 10 godzin.

Kolejność emisji spotów w telewizji i radiu została ustalona w drodze losowania.

d3layqh

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 25 października.

Zobacz również: PiS traci poparcie. Ziobro: to efekt nachalnej propagandy

d3layqh

Podziel się opinią

Share
d3layqh
d3layqh
Więcej tematów