Trwa ładowanie...
IAR

Rosyjskie media: rozmowy w Mińsku historycznym wydarzeniem

Rosyjscy dziennikarze historycznym wydarzeniem nazwali mińskie rozmowy pokojowe. Jak podkreślają niemal wszyscy komentatorzy, to jedno z najważniejszych spotkań od czasu zakończenia II wojny światowej.
Share
Uczestnicy rozmów w Mińsku
Uczestnicy rozmów w MińskuŹródło: PAP/EPA, Fot: MAXIM SHIPENKOV
d4c3rmx

W ocenie rosyjskich polityków i publicystów spotkanie w Mińsku przywódców Rosji, Niemiec, Francji i Ukrainy ma ogromne znaczenie dla przyszłości stosunków w Europie.

"Rossijskaja Gazieta" podkreśla w internetowych komentarzach, niezwykłe zaangażowanie europejskich przywódców w rozwiązanie ukraińskiego kryzysu.

Relacjonujący na bieżąco wydarzenia w Mińsku dziennik "Kommiersant" zdradza, że dokument końcowy z nocnego spotkania może liczyć od 12 do 13 punktów, które uwzględniają interesy wszystkich stron konfliktu.

d4c3rmx

"Moskiewski Komsomolec" zastanawia się, czy w Mińsku trwa "wojna nerwów czy niezwykły maraton polityczny".

Rosyjskie stacje telewizyjne przez całą noc w trybie nadzwyczajnym transmitowały relacje z Mińska i organizowały gorące dyskusje z udziałem polityków i ekspertów.

Rozmowy dotyczące uregulowania sytuacji na południowym wschodzie Ukrainy rozpoczęły się w środę około godziny 18.

Konflikt na Ukrainie będzie także głównym tematem dzisiejszego unijnego szczytu w Brukseli. Europejscy przywódcy mają rozmawiać o wynikach rozmów pokojowych w Mińsku. Zrelacjonują je niemiecka kanclerz i francuski prezydent. Natomiast sytuację na Ukrainie ma przedstawić prezydent Petro Poroszenko, który został zaproszony na szczyt. Na szczyt do Brukseli leci premier Ewa Kopacz.

d4c3rmx

Podziel się opinią

Share
d4c3rmx
d4c3rmx
Więcej tematów