Trwa ładowanie...

Rosyjskie media: rozmowy w Mińsku historycznym wydarzeniem

Rosyjscy dziennikarze historycznym wydarzeniem nazwali mińskie rozmowy pokojowe. Jak podkreślają niemal wszyscy komentatorzy, to jedno z najważniejszych spotkań od czasu zakończenia II wojny światowej.

Share
Rosyjskie media: rozmowy w Mińsku historycznym wydarzeniem
Źródło: PAP/EPA, Fot: MAXIM SHIPENKOV
d3sqmb3

W ocenie rosyjskich polityków i publicystów spotkanie w Mińsku przywódców Rosji, Niemiec, Francji i Ukrainy ma ogromne znaczenie dla przyszłości stosunków w Europie.

"Rossijskaja Gazieta" podkreśla w internetowych komentarzach, niezwykłe zaangażowanie europejskich przywódców w rozwiązanie ukraińskiego kryzysu.

d3sqmb3

Relacjonujący na bieżąco wydarzenia w Mińsku dziennik "Kommiersant" zdradza, że dokument końcowy z nocnego spotkania może liczyć od 12 do 13 punktów, które uwzględniają interesy wszystkich stron konfliktu.

"Moskiewski Komsomolec" zastanawia się, czy w Mińsku trwa "wojna nerwów czy niezwykły maraton polityczny".

Rosyjskie stacje telewizyjne przez całą noc w trybie nadzwyczajnym transmitowały relacje z Mińska i organizowały gorące dyskusje z udziałem polityków i ekspertów.

Rozmowy dotyczące uregulowania sytuacji na południowym wschodzie Ukrainy rozpoczęły się w środę około godziny 18.

d3sqmb3

Konflikt na Ukrainie będzie także głównym tematem dzisiejszego unijnego szczytu w Brukseli. Europejscy przywódcy mają rozmawiać o wynikach rozmów pokojowych w Mińsku. Zrelacjonują je niemiecka kanclerz i francuski prezydent. Natomiast sytuację na Ukrainie ma przedstawić prezydent Petro Poroszenko, który został zaproszony na szczyt. Na szczyt do Brukseli leci premier Ewa Kopacz.

d3sqmb3

Podziel się opinią

Share
d3sqmb3
d3sqmb3
Więcej tematów