Trwa ładowanie...
d3kvtf2

Rosyjski MSZ stawia żądania Ukrainie i apeluje do Zachodu, by "powstrzymał katastrofę"

MSZ Rosji wezwało Zachód, by wpłynął na władze w Kijowie w celu powstrzymania na Ukrainie groźby "katastrofy narodowej". Kijów powinien bezzwłocznie przerwać działania zbrojne we wschodnich regionach Ukrainy - oznajmiło ministerstwo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wieża Spasska Kremla
Wieża Spasska Kremla (AFP, Fot: Sergei Supinsky)
d3kvtf2

"Po raz kolejny żądamy od władz w Kijowie, by przerwały bratobójczą wojnę i rozpoczęły realny dialog narodowy ze wszystkimi siłami politycznymi i przedstawicielami regionów kraju w celu poszukiwania dróg wyjścia Ukrainy z bardzo głębokiego kryzysu" - głosi oświadczenie na stronie internetowej MSZ Rosji.

Resort zaznacza, że po raz kolejny apeluje do "zachodnich partnerów" Rosji, aby "użyli wszelkich swoich wpływów na Kijów, tak by powstrzymać przybliżanie się Ukrainy do katastrofy narodowej".

MSZ Rosji ocenia, że bez wycofania wojsk ze wschodnich regionów na Ukrainie nie będzie pokoju. Ministerstwo zaznacza, że uważa za aktualne ustalenia dotyczące rozwiązania kryzysu ukraińskiego podjęte w Genewie 17 kwietnia. Stronami tego porozumienia były: USA, Unia Europejska, Ukraina i Rosja.

d3kvtf2

Podziel się opinią

Share
d3kvtf2
d3kvtf2
Więcej tematów