Trwa ładowanie...

Roskomnadzor udzielił ostrzeżenia "RBK" z powodu karykatur religijnych

Rosyjska Federalna Służba Nadzoru w sferze łączności, technologii informatycznych i masowego przekazu (Roskomnadzor) udzieliła oficjalnego ostrzeżenia dziennikowi "RBK" za wykorzystanie karykatur na tematy religijne - podało w poniedziałek radio Echo Moskwy.

Share
Roskomnadzor udzielił ostrzeżenia "RBK" z powodu karykatur religijnych
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d2juqyn

Jest to pierwsze ostrzeżenie, jakie otrzymał "RBK". Zgodnie z rosyjskim prawem dwa upomnienia w ciągu roku mogą skutkować zamknięciem tytułu, który je otrzymał.

- Ostrzeżenie z powodu wykorzystania karykatur na tematy religijne otrzymało także dziewięć innych pism i portali internetowych - powiedział "Echu Moskwy" rzecznik Roskomnadzoru Wadim Ampiełonski.

d2juqyn

Wśród portali internetowych, które otrzymały takie ostrzeżenie jest strona lenizdat.ru. Jej autorzy tłumaczą, że otrzymali je za publikację zdjęcia okładki nowego numeru francuskiego tygodnika "Charlie Hebdo".

Roskomnadzor w połowie stycznia wezwał media rosyjskie, by powtrzymały się od publikowania karykatur na tematy religijne. Ostrzegł, że takie publikacje mogą zostać ocenione jako złamanie prawa.

Patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl w niedzielę skrytykował opublikowanie we Francji karykatur proroka Mahometa.

- Mówiąc "nie" terroryzmowi, zabójstwom i przemocy, mówimy także "nie" dążeniom określonych grup ludzi do szydzenia z uczuć religijnych wiernych - powiedział patriarcha, którego słowa "RBK" przekazał na stronie internetowej.

Źródło: PAP, lenizdat,ru

d2juqyn

Podziel się opinią

Share
d2juqyn
d2juqyn
Więcej tematów