Trwa ładowanie...
d1bqejp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Roskomnadzor udzielił ostrzeżenia "RBK" z powodu karykatur religijnych

Rosyjska Federalna Służba Nadzoru w sferze łączności, technologii informatycznych i masowego przekazu (Roskomnadzor) udzieliła oficjalnego ostrzeżenia dziennikowi "RBK" za wykorzystanie karykatur na tematy religijne - podało w poniedziałek radio Echo Moskwy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roskomnadzor udzielił ostrzeżenia "RBK" z powodu karykatur religijnych
(PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d1bqejp

Jest to pierwsze ostrzeżenie, jakie otrzymał "RBK". Zgodnie z rosyjskim prawem dwa upomnienia w ciągu roku mogą skutkować zamknięciem tytułu, który je otrzymał.

- Ostrzeżenie z powodu wykorzystania karykatur na tematy religijne otrzymało także dziewięć innych pism i portali internetowych - powiedział "Echu Moskwy" rzecznik Roskomnadzoru Wadim Ampiełonski.

Wśród portali internetowych, które otrzymały takie ostrzeżenie jest strona lenizdat.ru. Jej autorzy tłumaczą, że otrzymali je za publikację zdjęcia okładki nowego numeru francuskiego tygodnika "Charlie Hebdo".

d1bqejp

Roskomnadzor w połowie stycznia wezwał media rosyjskie, by powtrzymały się od publikowania karykatur na tematy religijne. Ostrzegł, że takie publikacje mogą zostać ocenione jako złamanie prawa.

Patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl w niedzielę skrytykował opublikowanie we Francji karykatur proroka Mahometa.

- Mówiąc "nie" terroryzmowi, zabójstwom i przemocy, mówimy także "nie" dążeniom określonych grup ludzi do szydzenia z uczuć religijnych wiernych - powiedział patriarcha, którego słowa "RBK" przekazał na stronie internetowej.

Źródło: PAP, lenizdat,ru

d1bqejp

Podziel się opinią

Share

d1bqejp

d1bqejp
Więcej tematów