Trwa ładowanie...
Rosja: zniszczyliśmy umocniony rejon Państwa Islamskiego

Rosja: zniszczyliśmy umocniony rejon Państwa Islamskiego

Rosyjski bombowiec Su-24 zniszczył w okolicach miejscowości Tadmur w środkowej Syrii umocniony rejon bojowników Państwa Islamskiego - poinformował przedstawiciel ministerstwa obrony Rosji generał Igor Konaszenkow. Moskwa pokazała też nagrania z nalotów w ostatnich dniach.

Share
d1jn8cl

- W okolicach miejscowości Tadmur w prowincji Hims bombowiec Su-24 zniszczył duży rejon umocniony bojowników Państwa Islamskiego, jak również znajdujące się na stanowiskach ogniowych czołg, samobieżny artyleryjski zestaw przeciwlotniczy ZSU-23 oraz baterię moździerzy - powiedział Konaszenkow.

- Zniszczony rejon umocniony terrorystów Państwa Islamskiego znajduje się ponad 30 kilometrów od starożytnej Palmiry - dodał rosyjski generał. Położone na terenie dzisiejszego Tadmuru monumentalne ruiny dawnego miasta Palmira zostały niedawno poważnie zdewastowane przez islamistów.

Konaszenkow zaznaczył, że "rosyjskie lotnictwo dokonuje uderzeń tylko na te obiekty infrastruktury terrorystycznej, które znajdują się w znacznej odległości od zabytków architektury".

d1jn8cl

Podziel się opinią

Share
d1jn8cl
d1jn8cl
Więcej tematów