Trwa ładowanie...
d35j4g2
IAR

Rosja wprowadza bankowe sankcje przeciwko 41 państwom

Rosyjskie banki mają informować o wszystkich operacjach obywateli państw, które przyłączyły się do sankcji przeciwko Rosji. Taki obowiązek wprowadza Federalna Służba Monitoringu Finansowego (Rosinfomonitoring). Pismo w tej sprawie rozesłano do instytucji bankowych w kraju - informują tamtejsze media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja wprowadza bankowe sankcje przeciwko 41 państwom
(PAP/EPA, Fot: MAXIM SHIPENKOV)
d35j4g2

Zarządzenie dotyczy zarówno osób fizycznych, jak i podmiotów prawnych. Te obostrzenia obejmują też - jak podano - obywateli państw wspierających terroryzm i nieprowadzących skutecznej walki z korupcją

Na liście znalazło się 41 krajów: 29 państw Unii Europejskiej, Stany Zjednoczone, Kanada, Norwegia, Szwajcaria, a także Australia, Iran, Syria, Sudan, Nowa Zelandia, Argentyna, Meksyk, Korea Północna i Jamajka.

Według zaleceń, transakcje klientów z państw z "czarnej listy" mają być uznawane za "podejrzane" i rekomenduje się ich nierealizowanie. Bank ma informować o nich wywiad finansowy. Jeśli zignoruje te przepisy, to działanie ma być traktowane jak naruszenie prawa i może spowodować odebranie licencji.

d35j4g2

Obecnie o transakcjach powyżej 600 tysięcy rubli rosyjskie banki muszą informować Federalną Służbę Monitoringu Finansowego w ciągu trzech dni. Transakcje "podejrzane", zgodnie z nowymi przepisami, należy zgłaszać "niezwłocznie".

Zobacz także: Wzajemne sankcje UE-Rosja

d35j4g2

Podziel się opinią

Share

d35j4g2

d35j4g2
Więcej tematów