Trwa ładowanie...
d3nt6jv
IAR

Rosja włączy się w działania na rzecz stabilizacji sytuacji na Ukrainie

Rosja włączy się w międzynarodowe działania na rzecz deeskalacji napięcia na Ukrainie. Mówił o tym Władimir Putin w trakcie rozmowie telefonicznej z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Gospodarz Kremla zwrócił uwagę na konieczność „posadzenia zwaśnionych Ukraińców przy jednym stole”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin
Władimir Putin (AFP, Fot: Michael Klimentyev)
d3nt6jv

W trakcie wywiadu telewizyjnego dla stacji Rossija24 wiceminister spraw zagranicznych Grigorij Karasin stwierdził, że władze Ukrainy potrzebują pomocy w nawiązaniu dialogu z prorosyjskimi aktywistami. Dyplomata dodał, że wkrótce zostaną podjęte nowe inicjatywy. Karasin nie podał żadnych konkretów, jedynie dodał że - „bez pomocy z zewnątrz Kijów nie jest zdolny do nawiązania dialogu”. Kilka godzin później nieco więcej szczegółów zdradziły służby prasowe Kremla informując o rozmowie telefonicznej prezydenta Rosji z kanclerz Niemiec.

Władimir Putin i Angela Merkel zgodzili się, że aby pomóc Ukraińcom trzeba podjąć międzynarodowe wysiłki, w które powinna zaangażować się Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Władimir Putin zapowiedział, że już 7 maja będzie rozmawiać na ten temat z przybywającym do Moskwy przewodniczącym OBWE Didierem Burkhalterem. Jak informują służby prasowe Kremla - Władimir Putin opowiada się za doprowadzeniem do bezpośrednich rozmów władz w Kijowie z przedstawicielami południowo - wschodnich regionów.

d3nt6jv

Podziel się opinią

Share
d3nt6jv
d3nt6jv
Więcej tematów