Trwa ładowanie...
d3hbg2d

Remigiusz D. skazany za napaść na Bronislawa Komorowskiego

Rok i 2 miesiące więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Taka karę wymierzył Sąd Apelacyjny w Gdańsku Remigiuszowi D. oskarżonego o napaść w 2015 roku na ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego. To już drugi wyrok w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Remigiusz D. skazany za napaść na Bronislawa Komorowskiego
(freeimages.com)
d3hbg2d

Do zdarzenia doszło 22 maja 2015 roku, gdy Komorowski zmierzał na dziedziniec dawnego ratusza na wiec w ramach kampanii przed wyborami prezydenckimi.

Według Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód oskarżony wybiegł z tłumu, ominął umundurowanych policjantów, a następnie próbował uderzyć prezydenta lewą ręką, w której trzymał foliową torbę. Interweniowali funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.

d3hbg2d

W reklamówce, którą trzymał Remigiusz D., znajdowała się żółta koszulka z wizerunkiem płodu i napisem "Ratuj mnie. www. stop aborcji.pl". W drugiej ręce miał ulotki i zdjęcia płodów po aborcji.

Remigiuszowi D. prokuratura zarzuciła też zastosowanie przemocy wobec funkcjonariuszy policji, którzy obezwładnili go po interwencji BOR. Miał naruszyć ich nietykalność cielesną policjantów i wpływać na ich działanie.

D. był zatrzymany tylko kilka godzin, zwolniono go po przesłuchaniu przez prokuratora. Zastosowano jedynie poręczenia majątkowe i dozór policji, który później uchylono.

W marcu tego roku zapadł pierwszy wyrok w tej sprawie - 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Remigiusz D. miał też przeprosić w gazecie byłego prezydenta Komorowskiego.

Obrona i prokuratura złożyły apelację.

Radio ZET, WP

d3hbg2d

Podziel się opinią

Share
d3hbg2d
d3hbg2d
Więcej tematów