Trwa ładowanie...
d4etk2l

Realizacja pierwszego filmu na podstawie książek Krajewskiego coraz bliżej

Studenci zbierają środki na realizację pierwszego filmu na motywach kryminałów Marka Krajewskiego. Brakuje im jeszcze ponad 7 tys. zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Realizacja pierwszego filmu na podstawie książek Krajewskiego coraz bliżej
(Facebook / Oficjalny Profil Filmu Breslau w mroku)
d4etk2l

Na stronie projektu polakpotrafi.pl trwa akcja crowdfundingowa, mająca na celu wsparcie realizacji filmu "Breslau w mroku" - pierwszej produkcji opartej na motywach powieści Marka Krajewskiego. Dotychczas udało się zebrać na ten cel niecałe 6 tys. z planowanych 13 tys. zł. Zbiórka funduszy na realizację przedsięwzięcia potrwa tylko do piątku, 26 września.

Wspierający będą mogli liczyć nie tylko na wymienienie w napisach końcowych filmu, lecz także na nagrody - zdjęcia z planu, płytę DVD z filmem lub zestaw gadżetów. Akcję zbiórki funduszy na realizację filmu wsparł także znany wrocławski aktor, Mariusz Kiljan, który wcieli się w główną rolę w "Breslau w mroku" - agenta Hermanna Utermohla.

"Breslau w mroku" to etiuda filmowa, oparta na motywach książki "Dżuma w Breslau" Marka Krajewskiego. Tajny agent, Hermann Utermohl, zabija dwie prostytutki, chcąc wstąpić do tajnego zbrodniczego bractwa Mizantropów. Akcja filmu przeniesie widzów w realia Wrocławia z lat 20. XX w. - pełnego mrocznych zaułków i tajemniczych miejsc.

d4etk2l

Pomysłodawcą i reżyserem etiudy jest Maciej Kochajewski, pochodzący z Wrocławia student Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Kochajewski ukończył szkołę filmową Mastershot, a doświadczenie zdobywał na planach licznych filmów fabularnych i dokumentalnych. Kostiumami zajmie się Ewa Jobko, zaś scenografią - Piotr Hoszowski, pracujący wcześniej przy takich filmach jak "Papusza" czy "Daas".

Twórcy filmu zapowiadają, że zebrane 13 tys. zł przeznaczą na scenografię, efekty specjalne, wynajem obiektów zdjęciowych i specjalistycznego sprzętu, wykonanie kostiumów i profesjonalną postprodukcję.

Patronat honorowy nad projektem "Breslau w mroku" objęło Biuro Prezydenta Miasta Wrocławia. Partnerami jest Centrum Technologii Audiowizualnych oraz Fundacja Ottenbreit.

d4etk2l

Podziel się opinią

Share
d4etk2l
d4etk2l
Więcej tematów