Trwa ładowanie...
d3umu2v

Rasistowskie napisy przy Punkcie Info dla Migrantów na Nowym Świecie

Przy Nowym Świecie 23/25, w Pasażu Italia, znajduje się Punkt Info dla Migrantów. To tutaj obcokrajowcy mieszkający w Polsce mogą się dowiedzieć,  jak znaleźć prawnika, gdzie uzyskać specjalistyczną pomoc, gdzie i jak załatwić sprawy urzędowe, gdzie zapisać się na bezpłatny kurs języka polskiego i jakie są aktualnie dostępne warsztaty i projekty organizacji pozarządowych skierowane do migrantów. Punkt działa w tym miejscu od sierpnia 2014 roku. 
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rasistowskie napisy przy Punkcie Info dla Migrantów na Nowym Świecie
(WawaLove.pl)
d3umu2v

Niestety, nie wszystkim to się podoba. Nieznani sprawcy przyozdobili Pasaż Itallia nienawistnymi napisami i znakami takimi jak: White Power, Białego Nowego Roku i kilkudziestoma krzyżami celtyckimi - mówi Joanna Grabarczyk, koordynator kampanii HejtStop.

Odczuwamy to jako bezpośredni atak przeciwko wolności osobistej, wyraz nietolerancji oraz realne zagrożenie. W związku z tym, że jest to już kolejny raz, a wandalizm nie ustaje (wciąż pojawiają się kolejne treści) czujemy się w obowiązku, by sytuację nagłośnić i wraz z pomocą innych usunąć napisy nawołujące do nienawiści rasowej. Zależy nam na tym, by przejawy rasizmu w ogóle nie pojawiały się w przestrzeni publicznej - mówią przedstawiciele Punktu.

Niestety w Polsce nikt nie jest odpowiedzialny za ich usuwanie. Bierzemy sprawy we własne ręce i usuwamy je! - apeluje Joanna Grabarczyk. Wspólne usuwanie rasistowskich napisów odbędzie się w przyszłą sobotę, 31 stycznia. Start o godzinie 12:00.

HejtStop to inicjatywa społeczna której zadaniem jest zwalczanie wszechobecnej mowy nienawiści w przestrzeni publicznej, zaprasza do wzięcia udziału w akcji zamalowywania wybranych napisów.

d3umu2v

Podziel się opinią

Share
d3umu2v
d3umu2v
Więcej tematów