Trwa ładowanie...

Rasistowskie napisy przy Punkcie Info dla Migrantów na Nowym Świecie

Przy Nowym Świecie 23/25, w Pasażu Italia, znajduje się Punkt Info dla Migrantów. To tutaj obcokrajowcy mieszkający w Polsce mogą się dowiedzieć,  jak znaleźć prawnika, gdzie uzyskać specjalistyczną pomoc, gdzie i jak załatwić sprawy urzędowe, gdzie zapisać się na bezpłatny kurs języka polskiego i jakie są aktualnie dostępne warsztaty i projekty organizacji pozarządowych skierowane do migrantów. Punkt działa w tym miejscu od sierpnia 2014 roku. 
Share
Rasistowskie napisy przy Punkcie Info dla Migrantów na Nowym Świecie
Źródło: WawaLove.pl
d3uha74

Niestety, nie wszystkim to się podoba. Nieznani sprawcy przyozdobili Pasaż Itallia nienawistnymi napisami i znakami takimi jak: White Power, Białego Nowego Roku i kilkudziestoma krzyżami celtyckimi - mówi Joanna Grabarczyk, koordynator kampanii HejtStop.

Odczuwamy to jako bezpośredni atak przeciwko wolności osobistej, wyraz nietolerancji oraz realne zagrożenie. W związku z tym, że jest to już kolejny raz, a wandalizm nie ustaje (wciąż pojawiają się kolejne treści) czujemy się w obowiązku, by sytuację nagłośnić i wraz z pomocą innych usunąć napisy nawołujące do nienawiści rasowej. Zależy nam na tym, by przejawy rasizmu w ogóle nie pojawiały się w przestrzeni publicznej - mówią przedstawiciele Punktu.

Niestety w Polsce nikt nie jest odpowiedzialny za ich usuwanie. Bierzemy sprawy we własne ręce i usuwamy je! - apeluje Joanna Grabarczyk. Wspólne usuwanie rasistowskich napisów odbędzie się w przyszłą sobotę, 31 stycznia. Start o godzinie 12:00.

HejtStop to inicjatywa społeczna której zadaniem jest zwalczanie wszechobecnej mowy nienawiści w przestrzeni publicznej, zaprasza do wzięcia udziału w akcji zamalowywania wybranych napisów.

d3uha74

Podziel się opinią

Share
d3uha74
d3uha74
Więcej tematów