Trwa ładowanie...

Rada Bezpieczeństwa Ukrainy: Rosja wstrzymała wycofywanie wojsk

Rosja wstrzymała wycofywanie swych sił ze wschodnich obwodów Ukrainy. Wspierani przez nią bojownicy mają plany rozszerzenia kontrolowanych przez nich terytoriów - oświadczył rzecznik ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Andrij Łysenko.

Share
Rada Bezpieczeństwa Ukrainy: Rosja wstrzymała wycofywanie wojsk
Źródło: AFP
d1ae36e

- Widzimy, że wycofywanie rosyjskich wojsk z terytorium Ukrainy zostało wstrzymane - powiedział na konferencji prasowej Andrij Łysenko. Poinformował przy tym, że w ciągu ostatniej doby miały miejsce przypadki łamania obowiązującego od 5 września rozejmu, lecz do większych starć nie doszło.

- Sytuacja w strefie operacji antyterrorystycznej pozostaje jednak napięta - podkreślił.

d1ae36e

Rzecznik ogłosił, że służbom ukraińskim wiadomo o planach prorosyjskich rebeliantów przewidujących zajęcie dodatkowych terytoriów na Ukrainie, ale zaznaczył, że na razie nie podejmują oni żadnych działań w kierunku realizacji tych zamiarów. Zapewnił, że siły ukraińskie gotowe są do odparcia ewentualnego ataku przeciwnika.

- Mamy siły rezerwowe, pracuje wywiad i wiemy zawczasu, jakie zamiary ma wróg. Na razie wszystko pozostaje pod kontrolą - powiedział Łysenko.

Rzecznik RBNiO oświadczył, że w ciągu ostatniej doby z rąk bojowników uwolnionych zostało 57 ukraińskich wojskowych. - Pracujemy nad uwolnieniem kolejnych żołnierzy - podkreślił.

d1ae36e

Podziel się opinią

Share
d1ae36e
d1ae36e
Więcej tematów