Trwa ładowanie...

Prognoza pogody - weekend będzie upalny

W piątek i sobotę pogoda będzie nas rozpieszczać - w całym kraju ma być ponad 20 stopni, najcieplej w centrum. W niedzielę popada i nieco się ochłodzi, ale nadal w większości kraju synoptycy przewidują ok. 20 stopni.
Share
Zaczyna się czas urlopów
Zaczyna się czas urlopów Źródło: PAP, Fot: Marek Zakrzewski
d6mq79x

W piątek będzie bezchmurnie lub wystąpi zachmurzenie małe, w górach i na północy. Temperatura maksymalna od 22 st. na wschodzie do 28 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-wschodni. W Warszawie w piątek zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 26 st i lekki wiatr, okresami porywisty.

W nocy z piątku na sobotę bezchmurnie lub zachmurzenie małe, po północy na Łużycach, Ziemi Lubuskiej i Nizinie Szczecińskiej od zachodu wzrastające do umiarkowanego i dużego aż do wystąpienia miejscami opadów deszczu. Temperatura minimalna od 8 st. na wschodzie do 14 st. na zachodzie. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, południowo-wschodni.

Zobacz też: Dlaczego pogoda jest taka szalona?

W sobotę na wschodzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu, możliwa burza. Na pozostałym obszarze bezchmurnie lub zachmurzenie małe, od godzin południowych wzrastające do umiarkowanego i dużego aż do wystąpienia miejscami przelotnych opadów deszczu i burz, prognozowana wysokość opadu do 25 mm. Temperatura maksymalna na zachodzie od 19 do 24 st., na pozostałym obszarze od 24 do 27 st. Wiatr na zachodzie słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Na wschodzie słaby, wschodni i północno-wschodni. Na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich skręcający na północno-zachodni. W rejonach burz porywy wiatru do 70 km/h.

    imgw
Źródło: imgw, Fot: IMGW

W niedzielę temperatura będzie się wahać od minimum 15 stopni w Zakopanem do maksimum 23 w centrum kraju. Będzie słonecznie, w większości kraju wystąpi umiarkowane zachmurzenie i przelotne opady. Burze mogą się pojawić na wschodzie Polski, ale również w Kielcach, Olsztynie i Toruniu.

    imgw
Źródło: imgw, Fot: IMGW

Źródło: PAP,IMGW

Zobacz też: Prognoza pogody w WP

Najbardziej burzowe miejsca w Europie i na świecie

d6mq79x

Podziel się opinią

Share
d6mq79x
d6mq79x
Więcej tematów