Trwa ładowanie...
d3u1s80
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu krytykuje ustępliwość mocarstw wobec Iranu

Premier Izraela zarzucił zachodnim mocarstwom, że przymykają oczy na agresywną politykę Iranu, tak jak kiedyś czyniły to wobec nazistowskich Niemiec. - Popełniły fatalny błąd przed II wojną światową i popełniają go teraz - powiedział w środę Benjamin Netanjahu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Izraela Benjamin Netanjahu
Premier Izraela Benjamin Netanjahu (AFP, Fot: MANDEL NGAN)
d3u1s80

W wystąpieniu telewizyjnym przed obchodzonym w czwartek w Izraelu Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu Netanjahu stwierdził, że "wolny świat próbował uspokoić reżim nazistowski i kupić jego przychylność, ignorując ostrzeżenia. - Dzisiaj świat też jest ślepy - podkreślił szef izraelskiego rządu.

Zwrócił uwagę na agresywną politykę Iranu, wspieranie przez ten kraj radykalnych ugrupowań w Jemenie, Syrii i w Strefie Gazy.

Nawiązując do negocjacji w sprawie irańskiego programu jądrowego, Netanjahu ostrzegł społeczność międzynarodową przed zniesieniem sankcji wobec Teheranu. Podkreślił, że mimo ustaleń z Lozanny Iran może utrzymać swoją infrastrukturę nuklearną a nawet ją rozbudować.

d3u1s80

2 kwietnia w Lozannie przedstawiciele Iranu i sześciu mocarstw (USA, Wielka Brytania, Francja, Rosja, Chiny i Niemcy) zawarli ramowe porozumienie, w którym znalazły się kluczowe punkty przyszłego układu nuklearnego; ma on zostać uzgodniony do 30 czerwca i zagwarantować, że Iran nie wejdzie w posiadanie broni jądrowej.

W zamian za ograniczenie programu nuklearnego, amerykańskie i europejskie sankcje nałożone na Iran będą stopniowo uchylane, ale dopiero po stwierdzeniu przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej, że władze tego kraju wypełniają wynikające z umowy zobowiązania.

Izrael jest zdecydowanym przeciwnikiem porozumienia nuklearnego z Iranem.

d3u1s80

Podziel się opinią

Share

d3u1s80

d3u1s80
Więcej tematów