Trwa ładowanie...

Poznań. Nie żyje ksiądz. Był zakażony koronawirusem

Koronawirus nie odpuszcza. W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że mamy ponad 15 tys. nowych przypadków zakażenia. Zmarli też kolejni pacjenci. Wśród nich jest ks. Artur Filipiak z kościoła pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu.
Share
Poznań. Nie żyje ksiądz. Był zakażony koronawirusem
Poznań. Nie żyje ksiądz. Był zakażony koronawirusem
d2cm0sx

Liczba zakażeń koronawirusem wciąż rośnie. W poniedziałek resort zdrowia przekazał, że zachorowało kolejnych 15 578 osób. Zmarły także 92 osoby, u których zdiagnozowano chorobę COVID-19.

Coraz więcej ofiar nowego wirusa odnotowuje również Kościół. Archidiecezja poznańska oświadczyła, że nie żyje ks. dr Artur Filipiak, posługujący w poznańskiej parafii pw. Nawiedzenia NMP. Duchowny miał 45 lat.

"Rzadko umieszczamy na FB informację o śmierci kapłana, dziś jednak pragniemy także tutaj pożegnać i podziękować za posługę ks. Arturowi Filipiakowi. Zmarł dziś w nocy na COVID-19, miał 45 lat. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym! Amen" - napisali na Facebooku duchowni z Archidiecezji Poznańskiej.

d2cm0sx

Zobacz też: Strajk Kobiet w Warszawie. Zamieszki na rondzie Dmowskiego

Poznań. Nie żyje zakażony ksiądz

Archidiecezja poinformowała, że uroczystości pogrzebowe zaplanowano na 6 listopada o godz. 19.00 w parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Poznaniu oraz 7 listopada o godz. 12.00 w parafii pw. św. Wita w Rogoźnie.

d2cm0sx

"Pochodził z Szamocina, Liceum Ogólnokształcące ukończył w Rogoźnie. Był absolwentem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i jego wykładowcą. Stopień doktora teologii w dziedzinie katechetyki uzyskał na Uniwersytecie Wiedeńskim. Przez lata był redaktorem naczelnym ogólnopolskiego miesięcznika 'Katecheta' "- czytamy we wpisie AP.

Ks. Artur Filipiak był także dyrektorem Referatu Katechetycznego Kurii Metropolitalnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2cm0sx

Podziel się opinią

Share
d2cm0sx
d2cm0sx
Więcej tematów