Trwa ładowanie...
d40tm48

Pożar włoskiego promu. 150 osób ewakuowanych

Akcja ratunkowa w pobliżu Majorki, największej wyspy archipelagu Balearów. Około 20 kilometrów od jej zachodniego wybrzeża płonie prom płynący z Palmy do Walencji. Ewakuowano pasażerów i załogę. Ranne są trzy osoby, w tym jedna ciężko.

Share
d40tm48

Pływającym pod włoską banderą promem „Sorrento” płynęło 156 osób. Ogień wybuchł pod pokładem, prawdopodobnie w przestrzeni, w której transportowane były samochody. Kapitan statku usiłował własnymi siłami ugasić pożar, dlatego późno poprosił o pomoc straż morską. Kiedy do jednostki dopłynęły statki ratunkowe, ogień rozprzestrzeniał się już na pokładzie.

Akcja ratunkowa trwała niespełna godzinę, a uczestniczyły w niej trzy promy i statek straży przybrzeżnej. Trzem pasażerom ogień odciął drogę i trzeba było ewakuować ich helikopterem. Jeden z mężczyzn jest w poważnym stanie. Wszyscy uratowani pasażerowie są w drodze na Majorkę.

Trwa gaszenie „Sorrento”. W akcji uczestniczy sześć statków i dwa helikoptery. Zdaniem jej uczestników, pożaru nie da się opanować i prom prawdopodobnie zatonie.

d40tm48

Podziel się opinią

Share
d40tm48
d40tm48
Więcej tematów