Trwa ładowanie...
d280rt2

Powstanie kolejny film na motywach książek Marka Krajewskiego

Studenci nakręcą etiudę na podstawie jednej z powieści Marka Krajewskiego. Zdjęcia ruszą po wakacjach.

Share
d280rt2

Kilka tygodni temu informowaliśmy o planach stworzenia serialu na motywach serii kryminałów autorstwa Marka Krajewskiego. Tym razem twórczością wrocławianina zainteresowali się studenci Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. „Breslau w mroku” – bo taki tytuł ma nosić produkcja – będzie krótkometrażową etiudą opartą na historii przedstawionej w powieści „Dżuma w Breslau”.

Maciej Kochajewski, reżyser i autor zdjęć, planuje oddać specyficzny klimat kryminałów o Eberhardzie Mocku. Znaczącą rolę w jego tworzeniu odda zabytkowa wrocławska architektura. Młodzi filmowcy wyznaczyli już miejsca, w których po wakacjach rozpocznie się kręcenie filmu – jednym z nich będą okolice pl. Uniwersyteckiego i Kuźniczej. Kostiumy na potrzeby produkcji zgodziło się udostępnić Centrum Technologii Audiowizualnych.

Film będzie opowiadał historię Hermanna Utermoehla, tajnego agenta, który mordował prostytutki, by wkroczyć w kręgi zbrodniczego bractwa Mizantropów. Akcja dziać się będzie w roku 1923.

d280rt2

„Dżuma w Breslau”, piąta z kolei powieść Marka Krajewskiego, opowiada o morderstwie dwóch prostytutek, których ciała znaleziono w mieszkaniu emerytowanego radcy kolejowego. Eberhard Mock prowadzi śledztwo, którego z czasem stanie się ofiarą i zostanie uwięziony pod zarzutem zabójstwa kobiet.

Młodzi twórcy planują w najbliższym czasie rozpocząć akcję crowdfundingową na rzecz budżetu filmu. Patronat honorowy objęła Biuro Prezydenta i Biuro Promocji Miasta Wrocławia oraz Fundacje Ottenbreit.

d280rt2

Podziel się opinią

Share
d280rt2
d280rt2
Więcej tematów