Trwa ładowanie...
30-01-2015 16:39

Pomorska policja intensyfikuje działania przeciwko pseudokibicom

Ostatnie działania pseudokibiców zelektryzowały trójmiejską policję. Funkcjonariusze zatrzymali 15 osób powiązanych ze środowiskiem pseudokibicowskim. Większość z nich usłyszała już zarzuty. Wyrządzone przez nich straty szacuje się na 302 tys. złotych. Podobne akcje prowadzone są na obszarze całego województwa.

Pomorska policja intensyfikuje działania przeciwko pseudokibicomŹródło: WP.PL, fot: Marcin Gadomski
d1e0fx0
d1e0fx0

Gdyńscy policjanci zatrzymali czterech mieszkańców miasta w wieku 18-19 lat. Są oni podejrzewani o zniszczenie elewacji budynków mieszkalnych w Gdyni-Grabówku. Sprawcy zniszczyli ściany i okna mieszkalnych bloków brudząc je zastygającą smołą. Pseudokibice swymi działaniami wyrządzili szkody o łącznej wartości ponad 300 tys. złotych. Cała czwórka została zatrzymana i znajduje się pod policyjnym dozorem.

Policjantom udało się również ując pseudokibica, który dopuścił się na dwóch 19-latkach wymuszenia rozbójniczego. 20-letni mężczyzna zaczął wymachiwać przed oczami ofiar mieczem samurajskim. Zabrał im konsolę multimedialną o wartości tysiąca złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Znajduje się pod dozorem policyjnym. Trwają poszukiwania drugiego sprawcy.

Gdańskim mundurowym udało się przedstawić zarzuty sześciu osobom, a pięciu kolejnych przesłuchano w charakterze osób podejrzewanych o popełnienie różnego rodzaju przestępstw. Sprawy dotyczą głównie pobić, kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz nielegalnego posiadanie narkotyków. Wszystkie zatrzymane do tej pory osoby miały powiązania z pseudokibicami Lechii Gdańsk lub Arki Gdynia.

Trójmiejscy pseudokibice nie pozwalają o sobie zapomnieć. Ostatni raz przypomnieli o swoim istnieniu w połowie stycznia. Wówczas zamaskowani sympatycy Lechii Gdańsk napadli w Gdańsku-Żabiance na pociąg SKM, wiozący grupę kibiców Arki Gdynia. Zamaskowani napastnicy pobili 15 osób. Pięcioro z nich trafiło do szpitala z obrażeniami głowy i twarzy. Pozostałych opatrzono na miejscu zdarzenia. Ruch pociągów odbywał się nieregularnie.

d1e0fx0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e0fx0
Więcej tematów