"Polskie sądy toczy choroba!". Mocne okładki tygodników

Zdaniem tygodnika "Sieci", uzdrowienie polskich sądów wciąż spotyka się z zaciekłym oporem "rozgrzanej kasty". Dziennikarze wzięli więc pod lupę, skąd w sądownictwie taka "niechęć wobec partii rządzącej oraz kastowość". Co jeszcze znajdziemy w tygodnikach, które trafią do kiosków w poniedziałek?

"Polskie sądy toczy choroba!". Mocne okładki tygodników
Źródło zdjęć: © wsieciprawdy.pl
Patryk Osowski

"Polsce należy się niepodległość - mówi Wojciech Cejrowski, komik, pisarz i przedsiębiorca mieszkający w Arizonie; człowiek, którego wszyscy wywalają, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim". Tak najnowszy numer swojej gazety reklamuje "DoRzeczy". Wydawcy podkreślają, że mimo ogromnej oglądalności Cejrowskiemu odmówiono miejsca w Telewizji Polskiej, ale u nich miejsce dla podróżnika zawsze się znajdzie.

Równie gorąco "DoRzeczy" zachęca do lektury artykułu "Europejskie puzzle". "Nie polexit, lecz przebudowa Unii" – to myśl przewodnia, wokół której PiS chce budować kampanię do europarlamentu. Jak do tego hasła ma się spotkanie z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim i co z niego wynika? – zastanawia się w tekście Kamila Baranowska.

"Wyroki budzące wątpliwości"

"Sieci" główne siły kładzie w nadchodzącym tygodniu na rozpracowanie sędziów, którzy powinni być apolitycznymi rozjemcami i rozstrzygać spory, nie patrząc na poglądy polityczne.

"Ale opór przed reformami, które mają to zagwarantować, jest jednak zaciekły. Pod płaszczykiem obrońców konstytucji występują dzisiaj ci, którzy nie chcą widzieć, że polskie sądy toczy choroba, która sprawia, że coraz trudniej znaleźć w nich sprawiedliwość”– piszą Marek Pyza i Marcin Wikło.

Dziennikarze "Sieci" biorą pod lupę stan polskiego sądownictwa. "Otwarty opór wobec partii rządzącej, wyroki budzące wątpliwości i swoista kastowość, to tylko niektóre problemy, wymagające uwagi. Jednym z bardziej kontrowersyjnych przykładów jest odznaczenie prof. Małgorzaty Gersdorf statuetką 'Stojącym w imię zasad' przez Obywateli RP, skrajną organizację antyrządową" - piszą.

"Wprost" o diecie i zakupach Polaków

"Producenci uspokajają, że polska żywność jest bezpieczna. Naukowcy i dietetycy alarmują: spożywane w nadmiarze barwniki, konserwanty czy spulchniacze mogą prowadzić do groźnych chorób, a nawet śmierci" - donosi z kolei "Wprost", z którego okładki patrzy na nas tym razem sportsmenka Ewa Chodakowska.

"Wprost" przygląda się temu, jak wygląda fałszowanie żywności w Polsce, a Chodakowska radzi, jak świadomie robić zakupy. O czym jeszcze przeczytać można w najnowszym wydaniu tygodnika?

"Wszystkie plagi PiS-owskie" – Pomysły na zmianę premiera, niewiara w wygraną, wewnętrzne wojny – Eliza Olczyk i Joanna Miziołek piszą o plagach, które spadły na PiS już na początku 2019 r.

"Falstart Nowackiej" – Eliza Olczyk o propozycjach Barbary Nowackiej dotyczących rozdziału Kościoła od państwa.

Będzie też o "Dzikach, które łączą ludzi". Jak doszło do tego, że myśliwi zaczęli mówić to samo, co ekolodzy? Spór wokół odstrzału dzików analizuje Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin.

"Newsweek" o tym, kto trzęsie Sejmem

"Mają gabinety obok siebie, wspólnie podejmują decyzje i razem występują na konferencjach prasowych."

Najnowszy "Newsweek" opisuje z kolei historię Beaty Mazurek i Ryszarda Terleckiego z PiS, którzy w Sejmie są nierozłączni. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (381)