Trwa ładowanie...
26-09-2014 19:45

Polski dreamliner wylądował w Warszawie. Usterka była "niegroźna"

Po awaryjnym lądowaniu w Szkocji, dreamliner LOT-u z pasażerami na pokładzie wrócił do Polski. Przed 20:30 wylądował na lotnisku Chopina w Warszawie.

Polski dreamliner wylądował w Warszawie. Usterka była "niegroźna"Źródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d3lf5kv

Usterka maszyny lecącej z Chicago, która zmusiła pilotów do lądowania w Glasgow, okazała się niegroźna. Alarm został spowodowany przez włączony czujnik przeciwpożarowy.

Dreamliner do Warszawy przybyć miał ok. godziny 13.00. W trakcie lotu z Chicago, około godziny 11.30 musiał przymusowo lądować na lotnisku w Glasgow. Rzeczniczka LOT Barbara Pijanowska-Kuras informowała, że przyczyną lądowania był komunikat systemu przeciwpożarowego w luku bagażowym, który otrzymali piloci.

Polski samolot wysłał "generalne zawiadomienie o niebezpieczeństwie" około godz. 11.00. Pilot samolotu poprosił wieżę kontrolną na Wyspach Brytyjskich, by skierowały samolot na najbliższe lotnisko.

d3lf5kv

Zaraz po zdarzeniu szkockie media podawały, że załoga samolotu wyczuła dym w kokpicie, była mowa także o pojawienia się ognia na pokładzie. Rzeczniczka PLL LOT dementowała te informacje. Jak podała, piloci otrzymali komunikat wygenerowany przez system przeciwpożarowy w luku bagażowym. - W takim wypadku procedury przewidują lądowanie na najbliższym dostępnym lotnisku, co też miało miejsce - mówiła.

Na pokładzie było ok. 250 osób. Samolot bezpiecznie wylądował, a następnie został poddany kontroli. Nie został stwierdzony żaden problem techniczny, nie stwierdzono pożaru ani dymu.

Chwilę po awaryjnym lądowaniu lotnisko wznowiło normalną pracę. Władze portu wydały jedynie komunikat stwierdzający, że "przyjęły lot z Chicago do Warszawy, lądowanie odbyło się bezpiecznie".

d3lf5kv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lf5kv
Więcej tematów