WP

Połączenie Nowoczesnej i PO to dobry pomysł? Polacy mają z tym problem

Nowoczesna nie jest jednomyślna w sprawie koalicji z Platformą Obywatelską. Ośmiu posłów N. dołączyło do klubu Koalicji Obywatelskiej i są nazywani zdrajcami. Co zrobić? Połączyć się czy działać osobno? Polacy nie pomogą odpowiedzieć na to pytanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znaczna część Polaków nie wie, czy PO i N. powinny się połączyć
Znaczna część Polaków nie wie, czy PO i N. powinny się połączyć (PAP, Fot: Paweł Supernak)
WP

Polacy nie potrafią doradzić Nowoczesnej. Na pytanie o to, czy ugrupowanie powinno połączyć się z Platformą Obywatelską, największa część badanych - 37,2 proc. - odpowiedziała: "nie wiem, trudno powiedzieć" - wynika z sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla serwisu rp.pl.

Kolejne 34,4 proc. respondentów uważa, ze to dobry pomysł, przeciwnego zdania jest pozostałe 27,4 proc. ankietowanych.

WP.PL
Podziel się
WP

Ponadto, zajęcie stanowiska w tej sprawie większą trudność stanowi dla kobiet (43 proc.). Mężczyźni z kolei częściej są za połączeniem partii (38 proc.). Takie zdanie podziela też znaczna cześć osób powyżej 50 lat (40 proc.), badani o wykształceniu podstawowym/ gimnazjalnym (40 proc.), o dochodzie netto powyżej 5000 zł (40 proc.) oraz z miast od 100 do 199 tys. mieszkańców (40 proc.).

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 11-12 grudnia 2018 roku na próbie 800 osób.

Przypomnijmy, że ośmiu posłów Nowoczesnej dołączyło do klubu Koalicja Obywatelska. Twierdzą, że połączenie sił to jedyny sposób na walkę z PiS. Gdyby nie przejście Jacka Protasiewicza z klubu PSL-UED do N., Nowoczesna straciłaby klub w Sejmie.

WP

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP