Trwa ładowanie...

Pogoda. Ostrzeżenie IMGW: ślisko na północy Polski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek po południu ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla północnej Polski. Alertem objęto w sumie 3 województwa.
Share
Pogoda. IMGW wydał ostrzeżenia przed gołoledzią
Pogoda. IMGW wydał ostrzeżenia przed gołoledziąŹródło: Pixabay
d1zy3k7

IMGW informuje, że ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczą województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz północnej części województwa podlaskiego. Jak wyjaśnia Instytut, w tych rejonach prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, a lokalnie - deszczu ze śniegiem.

Temperatura minimalna wyniesie od -2 st. do 0 st. Z kolei temperatura minimalna gruntu będzie się wahać od od -4 st. do -1 st.

Pierwszy stopień ostrzeżenia IMGW oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. "Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne" - ostrzega Instytut.

d1zy3k7

IMGW przypomina także o przestrzeganiu wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia oraz o dostosowaniu swoich planów do warunków pogodowych

Budżet UE. Komisja Europejska "zajmie się Polską i Węgrami"? Dworczyk: Taka Unia nie ma przyszłości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1zy3k7

Podziel się opinią

Share
d1zy3k7
d1zy3k7
Więcej tematów