Trwa ładowanie...
dh8iaja

PKP zapowiedziało budowę Miasteczka Odolany. 1,4 mln mkw mieszkań

Na 160 hektarach należących do kolejarzy na Odolanach ma zostać zbudowany kompleks osiedli na ok. 25 tys. mieszkań. PKP chce przeznaczyć na inwestycję 10 mld złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PKP zapowiedziało budowę Miasteczka Odolany. 1,4 mln mkw mieszkań
(WawaLove.pl)
dh8iaja

Odolany, czyli rejon na pograniczu Woli i Włoch to obecnie głównie torowiska i bocznice kolejowe. Od lat nie dzieje się tam nic. W sierpniu 2015 roku władze PKP zapowiedziały, że powstanie tam nowe Muzeum Kolejnictwa, nowoczesny obiekt o nazwie Stacja Muzeum. Natomiast w czwartek, podczas konferencji, ogłosiły, że w ciągu kilku lat pojawi się tam zespół osiedli mieszkaniowych, którego aż 40 procent mają stanowić tereny zielone i rekreacyjne.

- Podjęliśmy decyzję o zagospodarowaniu 160-hektarowego terenu na warszawskich Odolanach, na styku czterech dzielnic w okolicach Al. Jerozolimskich, Połczyńskiej praktycznie aż do Włoch. Celem jest stworzenie nowej, samowystarczalnej tkanki miejskiej, z parkami i całą konieczną infrastrukturą - powiedział Maciej Król, prezes deweloperskiej spółki Xcity Investment, działającej w ramach PKP SA, w rozmowie z ISBnews.

Miasteczko bez supermarketów

dh8iaja

W pierwszej fazie planowane jest przygotowanie planu zagospodarowania przestrzeni, a następnie stworzenie kilku projektów architektonicznych - informuje portal rynek-kolejowy.pl. Prace ruszą po wybraniu uzgodnionego z miastem, samorządami oraz mieszkańcami planu inwestycji, okolic zostanie wybrany plan inwestycji. Pierwsze założenia są bardzo optymistyczne. ma być to teren wyłącznie z zabudową mieszkaniową i usługową. Nie będzie tam miejsca na budowę dużych hipermarketów.

Deweloperzy zapowiedzieli, że wstępne kalkulacje zakładają budowę mieszkań o łącznej powierzchni 1,4 mln mkw. Według władz spółki, będzie można tam zamieszkać już w 2020 roku.

dh8iaja

Podziel się opinią

Share
dh8iaja
dh8iaja
Więcej tematów