Trwa ładowanie...
d19pqti
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pierwsza w historii kobieta rektorem akademii wojskowej West Point

Generał Diana Holland obejmie 1 stycznia stanowisko rektora Akademii Wojsk Lądowych USA w West Point - poinformowały władze uczelni. Będzie pierwszą kobietą odpowiedzialną za wyszkolenie 4 tys. kadetów tej istniejącej od 1802 r. szkoły wojskowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Generał Diana Holland
Generał Diana Holland (www.defense.gov)
d19pqti

Generał Diana Holland będzie 76. rektorem akademii, znajdującej się w byłym forcie armii amerykańskiej w West Point, około 80 km na północ od Nowego Jorku.

- Jest dla mnie wielkim przywilejem, że stanowię część ekipy, która szkoli i formuje przyszłe kadry dowódcze naszej armii - powiedziała Holland, weteranka operacji militarnych w Iraku oraz w Afganistanie po ogłoszeniu nominacji.

W opinii rzecznika prasowego amerykańskich sił lądowych, Erica Fanninga, doświadczenie operacyjne i dowódcze Diany Holland jest gwarancją, że "przed zespołem kierującym akademią West Point otworzą się nowe perspektywy".

d19pqti

Komentatorzy zwracają uwagę na fakt, że nominacja Holland wpisuje się w politykę resortu obrony USA i przypominają deklarację ministra obrony USA, Ashtona Cartera z początku grudnia, w której zapowiedział, że wszystkie bez wyjątku jednostki, w tym piechota oraz siły specjalne USA, będą otwarte dla pań.

Akademia Wojskowa Stanów Zjednoczonych w West Point jest najstarszą instytucją wojskową w Stanach Zjednoczonych. Absolwenci uczelni otrzymują po zakończeniu studiów licencjackich stopień wojskowy "second lieutenant" (podporucznika).

Kobiety mogą studiować w West Point od 1976 roku.

Zobacz również: Równouprawnienie w US Army

d19pqti

Podziel się opinią

Share

d19pqti

d19pqti
Więcej tematów