Trwa ładowanie...

Pierwsza w historii kobieta rektorem akademii wojskowej West Point

Generał Diana Holland obejmie 1 stycznia stanowisko rektora Akademii Wojsk Lądowych USA w West Point - poinformowały władze uczelni. Będzie pierwszą kobietą odpowiedzialną za wyszkolenie 4 tys. kadetów tej istniejącej od 1802 r. szkoły wojskowej.

Share
Pierwsza w historii kobieta rektorem akademii wojskowej West Point
Źródło: www.defense.gov
d313pf6

Generał Diana Holland będzie 76. rektorem akademii, znajdującej się w byłym forcie armii amerykańskiej w West Point, około 80 km na północ od Nowego Jorku.

- Jest dla mnie wielkim przywilejem, że stanowię część ekipy, która szkoli i formuje przyszłe kadry dowódcze naszej armii - powiedziała Holland, weteranka operacji militarnych w Iraku oraz w Afganistanie po ogłoszeniu nominacji.

W opinii rzecznika prasowego amerykańskich sił lądowych, Erica Fanninga, doświadczenie operacyjne i dowódcze Diany Holland jest gwarancją, że "przed zespołem kierującym akademią West Point otworzą się nowe perspektywy".

d313pf6

Komentatorzy zwracają uwagę na fakt, że nominacja Holland wpisuje się w politykę resortu obrony USA i przypominają deklarację ministra obrony USA, Ashtona Cartera z początku grudnia, w której zapowiedział, że wszystkie bez wyjątku jednostki, w tym piechota oraz siły specjalne USA, będą otwarte dla pań.

Akademia Wojskowa Stanów Zjednoczonych w West Point jest najstarszą instytucją wojskową w Stanach Zjednoczonych. Absolwenci uczelni otrzymują po zakończeniu studiów licencjackich stopień wojskowy "second lieutenant" (podporucznika).

Kobiety mogą studiować w West Point od 1976 roku.

Zobacz również: Równouprawnienie w US Army

d313pf6

Podziel się opinią

Share
d313pf6
d313pf6
Więcej tematów