Trwa ładowanie...

Papież Franciszek przybył na Mauritius. Pielgrzymka pod hasłem „Pielgrzym pokoju” zajmie zaledwie 9 godzin

Papież Franciszek przybył na Mauritius. Samolot linii Air Madagascar z papieżem na pokładzie wylądował na międzynarodowym lotnisku stolicy Mauritiusa, Port-Louis. Hasło 9-godzinnej pielgrzymki brzmi „Pielgrzym pokoju”.

Papież Franciszek przybył na Mauritius. Pielgrzymka pod hasłem „Pielgrzym pokoju” zajmie zaledwie 9 godzinŹródło: PAP/EPA
d2cme56
d2cme56

Papież Franciszek przybył na Mauritius

Wiadomo, że po ponad dwugodzinnym locie samolot linii Air Madagarscar z Ojcem Świętym na pokładzie wylądował około godziny 8:23 (czasu polskiego) na międzynarodowym lotnisku, stolicy Mauritiusa, Port-Louis. Papież Franciszek został powitany przez premiera rządu Pravinda Jugnautha, a dzieci wręczyły mu kwiaty. Następnie wysłuchał hymn Watykanu i Mauritiusa po czym przywitał się z przedstawicielami lokalnych władz oraz z maurytyjskim duchowieństwem. W trwającej zaledwie 9 godzin pielgrzymce papieżowi towarzyszą między innymi kardynałowie: Pietro Parolin (sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej), Angelo Becciu (prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych i abp Paul Richard Gallagher (sekretarz w Sekretariacie Stanu ds. stosunków z państwami).

Papież Franciszek – program pielgrzymki

Papież Franciszek prosto z lotniska udał się pod pomnik Maryi Królowej Pokoju, gdzie odprawił mszę świętą. Warto zaznaczyć, że w tym samym miejscu w 1989 r. Eucharystię sprawował Jan Paweł II. Po obiedzie w towarzystwie biskupów Konferencji Episkopatu Oceanu Indyjskiego (CEDOI), Ojciec Święty odwiedzi mauretańskie sanktuarium im. Bł. Oj. Jakuba Lavala, po czym w Pałacu Prezydenckim spotka się z pełniącym obowiązki prezydenta kraju Barlenem Vyapoorym oraz premierem Pravindem Jugnauthem. W dalszej kolejności dojdzie również do spotkań z mieszkańcami i korpusem dyplomatycznym. Uroczystość zakończy ceremonia pożegnalna, a papież wróci samolotem do stolicy Madagaskaru, Antananarywy, gdzie przenocuje. Następnego dnia Ojciec Święty wróci do Rzymu.

d2cme56
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cme56
Więcej tematów