ŚwiatPapież do Polaków o wspólnym domu europejskim

Papież do Polaków o wspólnym domu europejskim

Papież Jan Paweł II, na zakończenie środowej
audiencji generalnej, mówił po polsku o budowaniu "wspólnego domu
europejskiego".

Papież w swoim przemówieniu nawiązał do przypadającej w piątek uroczystości świętego Wojciecha. Powiedział, że "świadectwo jego życia i męczeńska śmierć stały się fundamentem państwowości i tożsamości Polaków. Wraz ze Świętym Stanisławem, Święty Wojciech przypomina raz jeszcze, że tylko z Chrystusem można zbudować trwały, wspólny dom europejski. Niech Bóg Wam błogosławi".

"Życzę wszystkim wielkanocnej radości. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Szczęść Boże" - powiedział papież do Polaków.

W katechezie o Psalmie 27. wygłoszonej w języku włoskim Jan Paweł II zauważył, że w świecie współczesnym w społeczeństwie, które określił jako wybierające często osobistą korzyść, zewnętrzny sukces, bogactwo i niepohamowane używanie świata, zachowanie człowieka sprawiedliwego jest "uważane za irytujące", ponieważ i>"jest upomnieniem i wyzwaniem dla źle postępujących".

Szczególnie serdecznie pozdrawiając pielgrzymów z Polski, papież wymienił między innymi pielgrzymki Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej oraz przedstawicieli zarządu Telewizji Polskiej.

Ojciec święty pozdrowił także delegację młodzieży z Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", którą we wtorek po południu przyjął na audiencji prywatnej. Wśród młodzieży było pięciu laureatów zorganizowanego przez Fundację w październiku zeszłego roku konkursu "Życzenia dla Ojca Świętego, stypendia dla młodych".

Jedną z laureatek konkursu rozpisanego wśród nadawców SMS-ów z życzeniami dla papieża jest 16-letnia Agata Ostaszewska, która życzyła papieżowi "dużo zdrówka", prosząc, by "trzymał się dzielnie". W swoim SMS-ie podziękowała także papieżowi za to, że "dzieci zdrowe i chore mogą na Ojca Świętego liczyć".

Jan Paweł II otrzymał na zakończenie audiencji generalnej rulon ze spisanymi 500 SMS-ami z życzeniami z okazji 25. rocznicy pontyfikatu, a także płytę z 40 tysiącami życzeń zgłoszonymi do konkursu.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)