Trwa ładowanie...

Oto, co widzą psy gdy oglądają telewizję

• Badania dowodzą, że psy widzą to, co dzieje się na ekranie telewizora, komputera czy tabeltu • Domowe psy preferują określone obrazy i wideo • Ważny jest również dźwięk, który wydobywa się z urządzeń podczas oglądania
Share
Oto, co widzą psy gdy oglądają telewizję
Źródło: Pixabay
d1k1kxb

Sposób, w jaki psy oglądają telewizję jest zupełnie inny od tego, jak robią to ludzie. Psy podchodzą blisko do ekranu, są bardzo interaktywnymi widzami. Nie bez znaczenia jest również dźwięk. Zwierzęta szczególnie preferują znajome sobie wycie i szczekanie, przyjaźnie brzmiące dla nich komendy i pochwały oraz piskliwe odgłosy zabawek.

To, co psy widzą, jest również inne od tego, co widzą ludzie. Psy widzą świat w dwóch barwach, mają dwa typy komórek receptorowych oka odbierające barwy w dwóch widmach światła: niebieskim i żółtym. Psie oko jest również o wiele bardziej wrażliwe na ruch.

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Lancasire dowiodło, że nawet jeśli psy oglądają program specjalnie dla nich stworzony, nie są w stanie skupić się na nim przez dłuższy czas. Idealnymi programami dla psów są wyłącznie te krótkie, niewymagające długiego skupienia.

d1k1kxb

Podziel się opinią

Share
d1k1kxb
d1k1kxb
Więcej tematów