Trwa ładowanie...

O. Grzegorz Kramer odpowiedział o. Rydzykowi ws. "Kleru". "Ja byłem i był mój biskup"

O. Tadeusz Rydzyk świętował w sobotę 27. urodziny Radia Maryja. Podczas jego przemówienia nie zabrakło gorzkich refleksji na temat popularności filmu "Kler", która przełożyła się na zysk producentów. Redemptoryście odpowiedział o. Grzegorz Kramer.

Share
O. Grzegorz Kramer odpowiedział o. Rydzykowi ws. "Kleru". "Ja byłem i był mój biskup"
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Roman Rogalski
dpiz1gj

- Gomułce mówili, że potrzebujemy Lwów i Kijów. Gomułka odpowiadał: lwów to macie pod dostatkiem w zoo, a kijów to dostaniecie. To mniej więcej tak samo dali nam teraz, ale na film "Kler" dali. Zobaczcie, ile jeszcze trzeba zmienić w Polsce - stwierdził w sobotę o. Tadeusz Rydzyk.

Założyciel Radia Maryja w trakcie świętowania 27. urodzin rozgłośni skierował do obecnych pytanie. - Kto z was był, ręka do góry, na filmie "Kler"? Przyznajcie się, jak żeście dołożyli pieniądze do tamtej kasy, żeby dalej szkodzili. Katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami, i to będzie normalne - powiedział.

dpiz1gj

Redemptorysta podkreślił, że "filmu nie oglądał, tylko czytał o nim w internecie". Na jego pytanie odpowiedział jednym zdaniem jezuita o. Grzegorz Kramer. 'Ojcze Dyrektorze ja byłem i był mój biskup" - napisał na Twitterze.

- Ten film jest o najgorszym Kościele, jaki może być - mówił po obejrzeniu filmu o. Adam Szustak, popularny kaznodzieja i youtuber. Duchowny poszedł na "Kler" w habicie. W swoim wideo podzielił się wrażeniami z projekcji. Zaznaczył, że wszystkie "rzeczy, które są w tym filmie, są prawdziwe". Podkreślił jednak, że "cały Kościół taki nie jest".

Zobacz także: Ryszard Czarnecki o liście Mosbacher: to jest "unprofessional"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpiz1gj

Podziel się opinią

Share
dpiz1gj
dpiz1gj
Więcej tematów