Trwa ładowanie...

Ojciec Rydzyk ma żal do PISF. Poszło o pieniądze i film "Kler"

- Kto z was był, ręka do góry, na filmie "Kler"? Przyznajcie się, jak żeście dołożyli pieniądze do tamtej kasy, żeby dalej szkodzili - pytał Tadeusz Rydzyk na 27. urodzinach Radia Maryja. Przy okazji skrytykował Polski Instytut Sztuki Filmowej, który dotował film Wojciecha Smarzowskiego.

Share
Ojciec Rydzyk ma żal do PISF. Poszło o pieniądze i film "Kler"Źródło: PAP
d46bdb5

Radio Maryja świętuje 27. urodziny.Z tej okazji zaplanowano uroczyste obchody połączone z mszą świętą. Przemówił również ojciec Tadeusz Rydzyk, założyciel i dyrektor rozgłośni radiowej oraz Telewizji Trwam.

Podczas swojego wystąpienia duchowny podziękował tym, którzy przyczynili się do budowy Radia Maryja. - Wszyscy jesteśmy jedną wielką polską rodziną. Po Panu Bogu wszyscy kochamy Polskę, katolicką Polskę - zaznaczył o. Rydzyk. - Weźmy się bardzo mocno do tego, aby młodzież była przy Panu Bogu. To jest zadanie dla Rodziny Radia Maryja po 27 latach istnienia - dodał redemptorysta.

d46bdb5

To jednak nie wszystko. Rydzyk odniósł się do głośnego fimu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. - Kto z was był, ręka do góry, na filmie "Kler"? Przyznajcie się, jak żeście dołożyli pieniądze do tamtej kasy, żeby dalej szkodzili - mówił duchowny. - Katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami, i to będzie normalne. I macie tu księży, pokażcie, to który z nas jest taki, jak na tym filmie "Kler" - dodał ojciec Rydzyk, podkreślając, że "filmu nie oglądał, tylko czytał o nim w internecie".

Założyciel Radia Maryja wspomniał również o innym filmowym dziele. Rydzyk podczas uroczystości opowiedział o dziele absolwentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Film nazywa się "Nędzarz i madame" i opowiada o losach św. Alberta Chmielowskiego, który był opiekunem ubogich.

- Zwróciliśmy się do takiej organizacji PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej. Oni dają pieniądze na filmy, ile nam dali? Dwa pół dnia na dzień. To mniej więcej tak, jak Gomułka - powiedział o. Rydzyk. - Gomułce mówili, że potrzebujemy Lwów i Kijów. Gomułka odpowiadał: lwów to macie pod dostatkiem w zoo, a kijów to dostaniecie. To mniej więcej tak samo dali nam teraz, ale na film "Kler" dali. Zobaczcie, ile jeszcze trzeba zmienić w Polsce - zaznaczył redemptorysta podczas przemowy w Toruniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46bdb5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46bdb5
d46bdb5
Więcej tematów