Trwa ładowanie...
d128gi5

Nowe obostrzenia. Kiedy decyzja? Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos

Koronawirus w Polsce. Wraz ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem, rząd rozważa wprowadzenie nowych obostrzeń, które mają ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa. Kiedy zapadnie decyzja o nowych obostrzeniach?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe obostrzenia. Premier Mateusz Morawiecki
Nowe obostrzenia. Premier Mateusz Morawiecki (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d128gi5

Nowe obostrzenia. Kiedy decyzja?

W ostatnich tygodniach polski rząd wprowadził szereg obostrzeń, które mają ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa. Mimo zmiany strategii i objęcia całej Polski czerwoną strefą, wciąż przybywa chorych na COVID-19. W czwartek ministerstwo zdrowia poinformowało o 20 156 nowych przypadkach. To rekordowy dzienny przyrost liczby zakażonych w Polsce.

Dlatego rząd rozważa wprowadzenie kolejnych obostrzeń. Decyzja ma zostać ogłoszona w piątek. - Wtedy przedstawimy informację dotyczącą dnia Wszystkich Świętych, a także zasady pracy biurowej i kilka innych tematów, które chcemy uregulować - zapowiedział w czwartek premier Morawiecki na koniec konferencji prasowej na Stadionie Narodowym, gdzie zorganizowany został szpital tymczasowy.

d128gi5

Nowe obostrzenia. Czy będzie lockdown?

Czy w związku z rosnącą liczbą zakażeń wprowadzona będzie decyzja o lockdownie? Ze słów premiera wynika, że lockdown to ostateczność. - Chcemy powstrzymać się przed lockdownem tak długo, jak będzie to możliwe - mówił premier Mateusz Morawiecki w trakcie konferencji prasowej.

Premier Morawiecki zwrócił uwagę, że we Francji nastąpiło zamknięcie gospodarki. - My chcemy powstrzymać się przed tym. Nie chcemy zamykać całkowicie gospodarki tak długo, jak to będzie możliwe. Przygotowujemy państwo polskie na scenariusz bardzo niedobry - przekazał.

Jarosław Kaczyński przemówił w Sejmie. Szymon Hołownia: jak można tak odlecieć?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d128gi5

Podziel się opinią

Share
d128gi5
d128gi5
Więcej tematów