Trwa ładowanie...
d2l3rvo

Nowe fotoradary staną w centrum Warszawy

U zbiegu al. Solidarności z Jana Pawła II pojawiły się właśnie nowe fotoradary. Policja liczy, że dzięki temu zmniejszy się liczba wypadków w tym miejscu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe fotoradary staną w centrum Warszawy
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d2l3rvo

Nowe urządzenia na skrzyżowaniu zaobserwował reporter tvnwarszawa.pl

- Będą robić zdjęcia autom jadącym al. Jana Pawła II w stronę ronda ONZ i al. Solidarności w stronę placu Bankowego - mówi Tomasz Zieliński

Kolizje, wypadki, awarie sygnalizacji świetlnej z tego właśnie słynie to newralgiczne skrzyżowanie. Uważane jest za jedno z najniebezpieczniejszych w mieście. W sumie, według statystyk straży miejskiej, na przełomie 2011-2013 r. doszło tu do 107 kolizji oraz 14 wypadków, w których rannych zostało 18 osób, a jedna zginęła.

d2l3rvo

- Widok z mojego okna wychodzi dokładnie na to skrzyżowanie, dlatego bardzo często jestem świadkiem wypadków do jakich tu dochodzi. Najczęściej przyczyną jest zbyt duża prędkość aut. Zdarza się też, że kierowcy ignorują sygnalizacje świetlną i przejeżdżają na ostatnich sekundach żółtego światła - mówi mieszkanka pobliskiego bloku.

Fotoradary nie zostały jeszcze uruchomione, obecnie są programowane. Według straży miejskiej instalacja i uruchomienie może potrwać kilkanaście dni.

d2l3rvo

Podziel się opinią

Share

d2l3rvo

d2l3rvo
Więcej tematów