Trwa ładowanie...
d3m6shk
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"New York Times" kończy działalność w Paryżu

• Amerykańska spółka New York Times ogłosiła, że w ramach ograniczania kosztów kończy swą działalność edytorską i techniczno-drukarską w Paryżu
• Spowoduje to likwidację bądź przemieszczenie około 70 miejsc pracy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"New York Times" kończy działalność w Paryżu
(AFP, Fot: PAUL J. RICHARDS)
d3m6shk

" By pozostać konkurencyjnymi, musimy adaptować się do podlegającego zmianom rynku. Musimy przemyśleć, co drukowany "New York Times" oznacza dla naszych międzynarodowych stale podróżujących czytelników w świecie, gdzie informacje dla siebie czerpią przede wszystkim ze źródeł cyfrowych" - głosi udostępnione Reuterowi memorandum dla pracowników spółki. Jak jednocześnie zaznacza, w paryskim biurze dziennikarskim gazety i jej tamtejszym biurze ogłoszeń nie nastąpią żadne zmiany.

Memorandum wskazuje również, że jest to część wysiłków na rzecz zracjonalizowania procesu edytowania i drukowania międzynarodowego wydania "New York Times", a prowadzenie tych operacji zostanie obecnie skupione w Nowym Jorku i Hongkongu.

W piśmie do nadzorującej amerykański rynek finansowy Komisji Papierów Wartościowych i Giełdy (SEC) spółka New York Times poinformowała, że dzięki planowanym zmianom, które mają zostać w całości zrealizowane w drugim kwartale, spodziewa się zaoszczędzić około 15 mln dolarów.

d3m6shk

Poprzednikiem międzynarodowego wydania "New York Times" był dziennik "International Herald Tribune", redagowany wspólnie przez "New York Times" i "Washington Post".

Zobacz także: Zwolnienia w New York Times

d3m6shk

Podziel się opinią

Share

d3m6shk

d3m6shk
Więcej tematów