Trwa ładowanie...

Najszczęśliwsi ludzie na świecie mieszkają w Ameryce Łacińskiej

Jak mówi przysłowie, pieniądze szczęścia nie dają. To zdaje się potwierdzać najnowszy ranking najszczęśliwszych państw na świecie, przygotowany przez instytuty badania opinii publicznej Gallup i Healthways. Dowiadujemy się z niego, że najszczęśliwsi ludzie na świecie mieszkają w Ameryce Łacińskiej.

Share
Najszczęśliwsi ludzie na świecie mieszkają w Ameryce Łacińskiej
Źródło: AFP, Fot: Christof Stache
dn21ryq

W pierwszej dziesiątce krajów, w których mieszkają najszczęśliwsi ludzie, sześć miejsc zajmują państwa Ameryki Łacińskiej. Na czele listy jest Panama. Zaraz za nią znalazły się: Kostaryka, Dania, Austria, Brazylia, Urugwaj, Salwador, Szwecja, Gwatemala i Kanada. Ostatnie miejsca na liście zajęły Syria i Afganistan.

Jak wynika z badania, czynnik finansowy nie decydował o poczuciu szczęścia i zadowolenia z życia w przypadku krajów latynoskich. Odwrotną tendencję zaobserwowali autorzy raportu w przypadku krajów zachodnich, gdzie warunki materialne okazały się najważniejszym elementem.

Zbadanie poziomu szczęścia na świecie nie było łatwe. Amerykańskie firmy konsultingowe przeprowadziły w tym celu ponad 133 tysiące sondaży w 135 krajach na świecie. W badaniu przyjęto, że szczęście jest rozumiane jako dobre samopoczucie bądź powodzenie, które wynika z pięciu czynników: stabilności finansowej, stosunków społecznych, poczucia bezpieczeństwa, sprawności fizycznej oraz poczucia celu.

dn21ryq

Podziel się opinią

Share
dn21ryq
dn21ryq
Więcej tematów