Trwa ładowanie...
dynbrha

Nadinsp. Jarosław Szymczyk nowym szefem śląskiej policji

Nadinspektor Jarosław Szymczyk został nowym szefem śląskiej policji. Oświadczył, że najważniejszym kryterium oceny pracy policji jest dla niego opinia mieszkańców. Przyznał, że zawsze marzył o dowodzeniu śląskim garnizonem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nadinsp. Jarosław Szymczyk nowym szefem śląskiej policji
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
dynbrha

Szymczyk zastąpił na stanowisku nadinspektora Krzysztofa Jarosza, który dowodził śląskim garnizonem od maja 2013 r. i przed kilkoma tygodniami złożył raport o odejście ze służby. W piątek w komendzie wojewódzkiej w Katowicach odbyła się uroczystość pożegnania Jarosza i wprowadzenia Szymczyka.

Szymczyk, który służbę w policji zaczynał w Gliwicach, powiedział dziennikarzom, że zawsze marzył o kierowaniu śląskim garnizonem. - To spełnienie marzeń. Tutaj rozpoczynałem swoją przygodę z policyjnym mundurem, tutaj spędziłem najwięcej lat swojego życia zawodowego. Zawsze uważałem, że tu pracują świetni ludzie - oświadczył.

Pytany o planowane zmiany, odpowiedział, że nie jest rewolucjonistą i uważa, że należy działać płynnie, w miarę jak zmienia się otaczająca rzeczywistość. Na początek chce przyjrzeć się działaniu śląskiego garnizonu i dopiero po wnikliwej analizie podejmować decyzje. Podkreślił, że jest daleki od tego, by "zmieniać tylko po to, żeby zmieniać".

dynbrha

W ocenie komendanta priorytety policji są niezmienne i dobrze skonstruowane. - Polska policja idzie w dobrym kierunku, skoro mamy tak dobre oceny społeczne od mieszkańców. Dla mnie osobiście jest to najważniejsze kryterium oceny pracy policji - podkreślił.

Jarosław Szymczyk jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i Uniwersytetu Wrocławskiego. Służbę w Policji rozpoczął w 1990 w Gliwicach. Od 2006 do 2007 r. był szefem tamtejszej komendy miejskiej. Później był podkarpackim komendantem wojewódzkim, a od 2008 do 2012 r. był wiceszefem śląskiej policji. Do czasu objęcia śląskiego garnizonu był szefem świętokrzyskiej policji.

dynbrha

Podziel się opinią

Share
dynbrha
dynbrha
Więcej tematów