To przeoczenie, które od dawna powinno być naprawione. Pierwsza okazja do tego była w 1989 r., kiedy to do orła dodana została korona - poinformowała Edyta Tombarkiewicz z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
Mjr Henryk Sucharski przez wiele lat po wojnie uznawany był za niekwestionowanego dowódcę żołnierzy, którzy po ataku hitlerowców 1 września 1939 r. bohatersko bronili Westerplatte przez siedem dni. Ostatnie prace naukowe mówią jednak o tym, że faktycznym dowódcą Westerplatte był zastępca Sucharskiego, kapitan Franciszek Dąbrowski.
Po kapitulacji Sucharski przebywał w kilku obozach jenieckich dla oficerów. Po zakończeniu wojny trafił do Włoch. Zmarł 30 sierpnia 1946 r. w brytyjskim szpitalu wojskowym w Neapolu. Pochowany został na polskim cmentarzu wojskowym w Casamassima koło Bari.
21 sierpnia 1971 r. szczątki komendanta Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte zostały ekshumowane i przewiezione do Polski. 1 września tego samego roku urnę z prochami udekorowano Krzyżem Komandorskim Orderu Virtuti Militari i złożono na Westerplatte. W latach 90. urnę z prochami Sucharskiego przeniesiono do kościoła w Gdańsku-Nowym Porcie.