Trwa ładowanie...
d2wl2jg
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Na aktywizację młodych bezrobotnych z Dolnego Śląska trafi 60 mln zł

Blisko 60 mln zł trafi w 2015 r. do powiatowych urzędów pracy z Dolnego Śląska na działania, które mają aktywizować młodych bezrobotnych. Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy przeznacza na to pierwsze środki w ramach nowej perspektywy unijnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(WP.PL, Fot: Przemysław Jach)
d2wl2jg

Jak poinformował rzecznik DWUP Stefan Augustyn, dyrektorzy 26 powiatowych urzędów pracy z Dolnego Śląska poznali zasady, na jakich będą mogli skorzystać z ogromnych funduszy, a we wtorek 7 kwietnia w wałbrzyskim Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia rozpoczynają się pierwsze szkolenia związane z rozdysponowaniem tych pieniędzy.

Dyrektor DWUP Monika Kwil-Skrzypińska dodała, że realizowany nabór wniosków to pierwszy projekt w województwie dolnośląskim, który pozwala na skorzystanie z funduszy unijnych w nowej perspektywie.

- Kierowany jest do osób poniżej 30. roku życia, które pozostają bez pracy, nie uczą się i nie korzystają ze szkoleń. To szczególnie trudna grupa, która mówiąc wprost nie widzi możliwości rozwoju i swojej przyszłości. Unijne fundusze i nasze wspólne działania mają pomóc w pobudzeniu aktywności i przede wszystkim pokazaniu, że przyszłość może być pozytywna - podkreśliła dyrektor.

d2wl2jg

W 2015 r. w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) pomocą objętych zostanie 5,6 tys. młodych, bezrobotnych Dolnoślązaków.

Z ostatnich danych wynika, że w lutym 2015 r. w grupie bezrobotnych do 30. roku życia było ponad 33,2 tys. osób. To blisko 27 proc. z całej grupy bezrobotnych Dolnoślązaków, których jest ponad 128 tys.

Wicedyrektor ds. wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w DWUP Ewa Grzebieniak poinformowała, że pierwsze fundusze przekazywane będą powiatowym urzędom pracy w trybie pozakonkursowym, a pomoc dla młodych bezrobotnych będzie kompleksowa.

- Zacznie się od diagnozy i oceny predyspozycji, ścieżki kształcenia i rozwoju. Wszystko po to, by młodzi Dolnoślązacy zdobyli lub uzupełnili wykształcenie, nabyli nowe kwalifikacje, które pozwolą im odnaleźć się zawodowo na rynku, który nie jest łatwy. Co więcej urzędy będą współpracować z pracodawcami po to, by powstały miejsca pracy - zaznaczyła Grzebieniak.

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) to element realizacji Strategii Europa 2020. W jego ramach realizowane będą ogólnopolskie działania finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. PO WER dotyczy reform w obszarach zatrudnienia, włączenia społecznego, edukacji, szkolnictwa wyższego, zdrowia i dobrego rządzenia.

d2wl2jg

Podziel się opinią

Share

d2wl2jg

d2wl2jg
Więcej tematów