Trwa ładowanie...
djf5d1s

Mocne wystąpienie Putina: zawsze znajdziemy odpowiedź

Rosja zawsze znajdzie odpowiedź na wszelkie naciski z zewnątrz - oświadczył prezydent Władimir Putin na galowym koncercie przed obchodzonym w Rosji 23 lutego Dniem Obrońcy Ojczyzny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin
Władimir Putin (PAP/EPA, Fot: Sergei Ilnitsky)
djf5d1s

- Nikt nie powinien mieć złudzeń, że może uzyskać przewagę militarną nad Rosją, czy wywrzeć na nią jakąkolwiek presję. Zawsze będziemy mieć adekwatną odpowiedź na wszelkie takie awantury. Nasi żołnierze i oficerowie udowodnili, że są gotowi do podjęcia stanowczych działań - powiedział rosyjski prezydent.

Putin zauważył, że stan sił zbrojnych jego kraju stale poprawia się, a w ostatnich latach wiele zostało zrobione w celu poprawy skuteczności wojska.

- Pomyślnie zrealizowano program przezbrojenia armii i floty, w tym udoskonalono system obrony powietrznej i kosmicznej oraz sił jądrowych. Jest to gwarancja globalnej równowagi - podkreślił szef rosyjskiego państwa. Dodał, że Rosja będzie nadal robić wszystko w celu wzmocnienia potencjału swoich sił zbrojnych.

Putin przypomniał, że 9 maja odbędą się "obchody 70. rocznicy Wielkiego Zwycięstwa nad nazizmem". Dodał, że "jest to nasze zwycięstwo, nasza historia, której będziemy bronić przed kłamstwem i zapomnieniem".

djf5d1s

Podziel się opinią

Share
djf5d1s
djf5d1s
Więcej tematów