Ministerstwo Sprawiedliwości uczy młodzież z poprawczaka zasad savoir-vivre'u
Ministerstwo Sprawiedliwości chce szkolić młodzież z zakładów poprawczych z savoir-vivre'u i etyki w biznesie. - To absurd - mówią eksperci na których powołuje się "Dziennik Polski".
Nauka zasad savoir-vivre'u, etyki w biznesie i asertywności dla ok. 700 osób ma łącznie pochłonąć blisko 700 tys. złotych. Szkolenia to część realizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości projektu "Poprawa wizerunku i odbioru społecznego młodzieży z zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich", finansowanego z unijnych funduszy.
Wychowankowie zakładów poprawczych dowiedzą się więc m.in. jakie miejsce zająć przy stole, w jaki sposób spożywać nieznane potrawy, jak zachować się podczas toastu, a także w jaki sposób zaprosić gości, usadzić ich przy stole i serwować poszczególne dania.
Socjolog i kryminolog dr Paweł Moczydłowski uważa, że tej młodzieży potrzebny jest konkretny zawód, konkretne umiejętności, żeby mogła znaleźć pracę i nie wracać na ścieżkę przestępczą. Według niego to absurd uczyć etyki w biznesie kogoś, kto jeszcze nie wie, czym jest normalna praca.
Ministerstwo ma na ten temat zupełnie inne zdanie.