Trwa ładowanie...
14-10-2014 10:00

"Minister" Republiki Ługańskiej chce rozstrzelania ukraińskiej pisarki

"Minister kultury" samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej Irina Fiłatowa, która zasłynęła publikacją swoich rozebranych zdjęć, domaga się najwyższej kary, czyli kary śmierci dla ukraińskiej pisarki Ireny Karpy za opublikowanie w sieci filmiku animowanego, wyśmiewającego panią "minister".

"Minister" Republiki Ługańskiej chce rozstrzelania ukraińskiej pisarkiŹródło: Facebook
d30ci22
d30ci22

Irina Fiłatowa napisała pozew do sądu, w którym opisuje film Ireny Karpy zatytułowany "Watnik-mutant". Twierdzi, że została w nim poniżona. "W filmie zostały pokazane zdjęcia, rzekomo przedstawiające mnie, pozującą na tle mostu z butelką szampana. Przy tym, w poniżającej formie poinformowano, że "ukulturalniłam niejednego obywatela - w majtkach i z cyckami na wierzchu" - napisała Fiłatowa.

Dlatego też zażądała od sądu w Ługańsku, by ten skazał Irenę Karpę na karę grzywny w wysokości 50 tys. rubli (ok. 5 tys. zł). Oczekuje ponadto, że Karpa będzie sądzona "według praw czasu wojny i skazana na rozstrzelanie".

Irena Karpa jest liderką własnego zespołu rockowego QARPA, znaną i wielokrotnie nagradzaną pisarką, prezenterką MTV Ukraine i innych głównych kanałów telewizyjnych. Jest też dziennikarką. W ciągu ostatnich 10 lat wykreowała siebie na ikonę i uniwersalną postać ukraińskiej kultury.

d30ci22
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30ci22
Więcej tematów