Trwa ładowanie...

Miedwiediew ostro o Ukrainie: może podzielić los Jugosławii, kto ją dziś pamięta?

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew powiedział w wywiadzie dla telewizji RTV Słowenia, że "Ukraina może podzielić los Jugosławii". Według niego, "władze Ukrainy doprowadziły do wojny obywatelskiej". Zaapelował do obu stron konfliktu o "negocjacje i kompromis".

Share
Miedwiediew ostro o Ukrainie: może podzielić los Jugosławii, kto ją dziś pamięta?
Źródło: PAP, Fot: Astakhov Dmitry
d3j8fu5

Dmitrij Miedwiediew powiedział w wywiadzie, że "brak elastyczności i skłonności do kompromisu może doprowadzić do powtórki scenariuszu jugosłowiańskiego na Ukrainie".

- Taki kraj, jak Jugosławia. Kto ją pamięta? Dziś młodzi ludzie w Rosji nawet nie wiedzą, że taki kraj był na mapie Europy. Dlaczego o tym wspomniałem? Mam nadzieję, że za jakiś czas nie będziemy musieli mówić, że niegdyś było takie państwo, jak Ukraina. Istnienie Ukrainy zależy od mądrości, cierpliwości i skłonności do kompromisów tych, którzy podejmują decyzje w tym kraju - stwierdził premier Rosji.

d3j8fu5

Dodał, że to "władze Ukrainy doprowadziły do wojny obywatelskiej na Ukrainie". Zaapelował do obu stron konfliktu o "negocjacje i kompromis".

"Zarówno Rosja, jak i USA nie rozwiążą problemu ukraińskiego. Powinni to zrobić sami Ukraińcy. Muszą usiąść za stołem negocjacji. Władze w Kijowie powinny wykazać większą elastyczność w sprawie porozumień mińskich, podejmować należna decyzje, w tym dotyczące autonomii w południowo-wschodniej części Ukrainy. Powstańcy w Donbasie i władze ukraińskie powinny wykazywać skłonność do kompromisu. Wtedy na ziemi ukraińskiej zapanuje pokój" - cytuje premiera Dmitrija Miedwiediewa government.ru.

d3j8fu5

Podziel się opinią

Share
d3j8fu5
d3j8fu5
Więcej tematów