Trwa ładowanie...
dh31ljn

Michał Dworczyk potwierdza: PiS dalej walczy o większość w Senacie

PiS po wyborach parlamentarnych 2019 straciło większość w Senacie, ale do pierwszego posiedzenia ma nadzieję ją odzyskać. Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk potwierdził, że partia rządząca prowadzi rozmowy z konkurencyjnymi senatorami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Dworczyk potwierdza: PiS dalej walczy o większość w Senacie
Michał Dworczyk potwierdza: PiS dalej walczy o większość w Senacie (East News, Fot: Andrzej Iwańczuk/Reporter)
dh31ljn

- Ludzie zmieniają poglądy, kierują się merytorycznymi lub niemerytorycznymi przesłankami - powiedział na antenie radiowej Jedynki szef KPRM o możliwości odzyskania przez PiS większości w Senacie. To właśnie Michał Dworczyk prowadził rozmowy koalicyjne na poziomie sejmików po wyborach samorządowych.

Czy podobne negocjacje toczą się i teraz? - Dialog jest częścią polityki - powiedział enigmatycznie Dworczyk. Minister podkreślił, że nie wyklucza sytuacji, kiedy co najmniej dwóch senatorów dołączy do PiS. - Ale nie wykluczam też sytuacji, kiedy to opozycja będzie miała większość. Mam nadzieję, że ta kadencja będzie bardziej merytoryczna - zaznaczył.

Michał Dworczyk potwierdza: PiS dalej walczy o większość w Senacie

Michał Dworczyk potwierdził też, że PiS chce przywrócić ministerstwo skarbu. Szef KPRM nazwał je roboczo "ministerstwem nadzoru właścicielskiego". Szczegóły zdradził po raz pierwszy w programie Wirtualnej Polski "Tłit". Kandydat na szefa resortu jest jeden.

dh31ljn

Zobacz też: Nowe ministerstwo skarbu. Michał Dworczyk zdradza szczegóły

- Jacek Sasin jest znakomitym kandydatem na stanowisko gospodarcze. To wyśmienity organizator, ma doświadczenie. Ale decyzja należy do premiera - zaznaczył Dworczyk.

Czytaj też: Michał Dworczyk broni Mariana Banasia. "Ma piękną kartę"

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dh31ljn

Podziel się opinią

Share

dh31ljn

dh31ljn
Więcej tematów