Trwa ładowanie...
d141wwi
IAR

Michaił Jemielianow: nie możemy czekać, aż Ukraina będzie uzbrojona

Władimir Putin ponownie może dostać prawo użycia wojska za granicą. Na taki pomysł wpadł między innymi deputowany Sprawiedliwej Rosji Michaił Jemielianow. W jego opinii skoro USA chcą zbroić ukraińską armię, to prezydent Rosji powinien dysponować prawem, wprowadzenia wojsk na Ukrainę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin
Władimir Putin (PAP/EPA, Fot: Sergei Ilnitsky)
d141wwi

Jemielianow twierdzi, że prezydentowi należy przywrócić prawo wysłania wojska za granicę natychmiast po tym, gdy w Waszyngtonie zostanie podpisany stosowny dokument o dozbrojenia ukraińskiej armii. - Nie możemy czekać, aż Ukraina będzie uzbrojona i stanie się realnym zagrożeniem dla Rosji - cytuje wypowiedź rosyjskiego deputowanego portal Rambler.ru.

Polityk twierdzi, że Stanom Zjednoczonym nie zależy na stabilności Ukrainy, ale Waszyngton chce mieć w tym regionie antyrosyjskiego rebelianta. - Za kilka lat Ukraina będzie biednym, głodnym krajem z antyrosyjskim rządem, który będzie wychowywał uzbrojone po zęby społeczeństwo w nienawiści do Rosji - przekonuje Jemielianow.

Prezydent Rosji już raz dostał od Rady Federacji prawo użycia wojska po za granicami państwa. I choć Moskwa twierdziła, że Władimir Putin nie skorzystał z tego prawa, to właśnie wtedy na Krymie pojawiły się tak zwane "zielone ludziki". Pod koniec czerwca rosyjski senat cofnął to prawo, wychodząc z założenia, iż nie jest ono na razie potrzebne.

d141wwi

Podziel się opinią

Share
d141wwi
d141wwi
Więcej tematów