Trwa ładowanie...

Mateusz Morawiecki o najnowszym sondażu: najważniejszy jest moment wyborów

- Z szacunkiem podchodzimy do wszystkich sondaży, ale najważniejszy jest moment wyborów - tak premier Mateusz Morawiecki skomentował wynik najnowszego badania preferencji wyborczych Polaków. Wynika z niego, że gdyby wybory odbyły się teraz, PiS przegrałby w konfrontacji z Koalicją Europejską.

Share
Mateusz Morawiecki o najnowszym sondażu: najważniejszy jest moment wyborów
Źródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d3dt6ob

Według najnowszego sondażu Kantar Millward Brown opublikowanego w środę przez "Gazetę Wyborczą" wynika, że gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbywały się w marcu Koalicja Europejska uzyskałaby 35 proc. poparcia, PiS - 33 proc., Wiosna - 11 proc., a Kukiz'15 - 7 proc.

d3dt6ob

- Z szacunkiem podchodzimy do wszystkich sondaży, ale wskazujemy na to, że najważniejszy jest moment wyborów. A dla nas projekty społeczne, projekty rozwojowe, gospodarczo ważne, to są projekty, którymi chcemy przekonywać mieszkańców, że potrafimy rozumieć potrzeby i te potrzeby w odpowiedni sposób też zaadresować - stwierdził Mateusz Morawiecki, pytany o wyniki sondażu.

W środę Morawiecki wspólnie z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem w Płońsku przedstawili założenia programu przywracania połączeń autobusowych.

Zobacz także: Przełomowy sondaż. Bronisław Komorowski komentuje

- Takimi projektami jak ten o drogach samorządowych, wzrostem gospodarczym, który prowadzi do zmniejszenia bezrobocia, chcemy zasłużyć na zaufanie Polaków i jak najlepszy wynik przy tych wyborach europarlamentarnych, jak i oczywiście jesiennych. Ale to od Polaków zależy, które ugrupowania wybiorą - stwierdził premier.

Źródło: interia.pl

d3dt6ob

Podziel się opinią

Share
d3dt6ob
d3dt6ob
Więcej tematów