WP

Mateusz Morawiecki o najnowszym sondażu: najważniejszy jest moment wyborów

- Z szacunkiem podchodzimy do wszystkich sondaży, ale najważniejszy jest moment wyborów - tak premier Mateusz Morawiecki skomentował wynik najnowszego badania preferencji wyborczych Polaków. Wynika z niego, że gdyby wybory odbyły się teraz, PiS przegrałby w konfrontacji z Koalicją Europejską.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki skomentował najnowszy sondaż
Mateusz Morawiecki skomentował najnowszy sondaż (PAP, Fot: Paweł Supernak)
WP

Według najnowszego sondażu Kantar Millward Brown opublikowanego w środę przez "Gazetę Wyborczą" wynika, że gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbywały się w marcu Koalicja Europejska uzyskałaby 35 proc. poparcia, PiS - 33 proc., Wiosna - 11 proc., a Kukiz'15 - 7 proc.

Zobacz także: Sensacyjny sondaż. PiS przegrywa z Koalicją Europejską

- Z szacunkiem podchodzimy do wszystkich sondaży, ale wskazujemy na to, że najważniejszy jest moment wyborów. A dla nas projekty społeczne, projekty rozwojowe, gospodarczo ważne, to są projekty, którymi chcemy przekonywać mieszkańców, że potrafimy rozumieć potrzeby i te potrzeby w odpowiedni sposób też zaadresować - stwierdził Mateusz Morawiecki, pytany o wyniki sondażu.

WP

Zobacz także: Minimalna różnica liderów z wyborach do PE. Najnowszy sondaż

W środę Morawiecki wspólnie z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem w Płońsku przedstawili założenia programu przywracania połączeń autobusowych.

Zobacz także: Przełomowy sondaż. Bronisław Komorowski komentuje

WP

- Takimi projektami jak ten o drogach samorządowych, wzrostem gospodarczym, który prowadzi do zmniejszenia bezrobocia, chcemy zasłużyć na zaufanie Polaków i jak najlepszy wynik przy tych wyborach europarlamentarnych, jak i oczywiście jesiennych. Ale to od Polaków zależy, które ugrupowania wybiorą - stwierdził premier.

Źródło: interia.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP