Trwa ładowanie...

Mateusz Morawiecki: nie dla koalicji z partiami antyunijnymi

Premier udzielił "Rzeczpospolitej" obszernym wywiadzie, w którym zabrał głos ws. planowanego europarlamentarnego sojuszu PiS. Mateusz Morawiecki zapowiedział też, że rząd "zastanowi się", co zrobić z zakazem handlu w niedzielę.

Share
Mateusz Morawiecki: nie dla koalicji z partiami antyunijnymi
Źródło: East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER
d3ces9j

"W ciągu kilku tygodni kończymy analizy i zastanowimy się, co zrobić z wnioskami" - powiedział szef rządu w kontekście niedziel niehandlowych. Coraz częściej pojawiają się głosy, że zakaz nie wpływa dobrze na gospodarkę. Jego zniesienie oznacza jednak konflikt ze związkowcami.

Morawiecki zapewnił, że gospodarka i społeczeństwo to dla niego "jedno". "Przez całe dekady nierówności ekonomiczne prowadziły u nas do nierówności społeczne, a te - do nierówności rozwojowych" - powiedział premier. Polityk zastrzegł, że Polska nie może rozwijać się "na wyrywki". "Co z tego, że inwestujemy w jeden region, skoro ogromne rzesze ludzi zaczną emigrować?" - pytał.

d3ces9j

Trzynastka dla emerytów również w kolejnych latach

Morawiecki przekonuje, że obecnie sytuacja gospodarcza kraju jest na tyle dobra, że zaczynają się powroty Polaków z emigracji. "Od kilku dekad nie mieliśmy takiego zjawiska” - powiedział premier, powołując się na dane GUS.

Z usta szefa rządu padła też obietnica, że emeryci dostaną 13. emeryturę nie tylko w tym, ale i w kolejnych latach. "Jeśli wyborcy nam zaufają, to tak się stanie" - powiedział.

d3ces9j

Nie ma czasu na książki i telewizję

Morawiecki zabrał też głos ws. planowanego europarlamentarnego sojuszu PiS. "Nie będziemy budować aliansu z partiami, które są za niszczeniem lub osłabianiem UE" - powiedział.

Zobacz także: Mateusz Morawiecki prosi nauczycieli o dodatkową szansę. Prezes ZNP odpowiada

Premier zdradził też klika szczegółów z życia prywatnego. Jak przyznał, w ogóle nie ogląda telewizji. "Gdybym miał czas, wolałbym poczytać książkę. A w tym roku, po raz pierwszy od czterdziestu paru lat, nie przeczytałem żadnej od deski do deski" - wyznał.

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ces9j

Podziel się opinią

Share
d3ces9j
d3ces9j
Więcej tematów