Trwa ładowanie...
d3zp80z

Maseczki obowiązkowe, ale możliwe, że już niedługo. Do kiedy nosimy maseczki?

Maseczki są obowiązkowe w Polsce od 16 kwietnia. Nie można przebywać w przestrzeni publicznej, jeśli nie mamy zasłoniętych ust i nosa. Do kiedy maseczki będą obowiązkowe? Jak długo będziemy jeszcze nosić maseczki? Możliwe, że zasłanianie twarzy wkrótce nie będzie potrzebne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maseczki obowiązkowe, ale możliwe, że już niedługo (Pixabay)
d3zp80z

Do końca maja na pewno maseczki będą obowiązkowe

W kwestii zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej, do końca miesiąca na pewno nie nastąpią zmiany. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział jednak, że ewentualna decyzja o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek w czerwcu lub później zostanie podjęta najwcześniej około 25 maja. "W przyszłym tygodniu jeszcze będziemy musieli zakrywać usta i nos w otwartej przestrzeni, a decyzję o ewentualnym zniesieniu tego obowiązku podejmiemy najwcześniej w połowie przyszłego tygodnia” – powiedział minister w wywiadzie dla Radia Plus.

Maseczki obowiązkowe na pewno do końca maja. Co dalej?

Na razie nie znamy szczegółów. Czy obowiązek noszenia maseczek zostanie zniesiony od 1 czerwca w całej Polsce? Czy może maseczki obowiązkowe będą tylko w niektórych województwach, a mieszkańcy pozostałych regionów się od nich uwolnią? Jest duże prawdopodobieństwo, że w regionach, gdzie liczba zachorowań na COVID-19 jest najmniejsza, maseczki przestaną być obowiązkowe.

d3zp80z

Jak długo będziemy nosić maseczki? Póki co maseczki obowiązkowe do odwołania

Obowiązek noszenia maseczek (lub zasłaniania ust i nosa częściami garderoby, np. chustą lub szalikiem) w przestrzeni publicznej obowiązuje w Polsce od 16 kwietnia do odwołania. Na jednej z pierwszych konferencji dotyczących wprowadzenia tego obowiązku minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił, że maseczki będą obowiązkowe do momentu uzyskania skutecznej szczepionki na koronawirusa.

Zakład dziennikarza WP z Jarosławem Gowinem. "Przesyłka dotarła"

d3zp80z

Podziel się opinią

Share

d3zp80z

d3zp80z
Więcej tematów