Trwa ładowanie...
d3zyq3e
IAR

Marsz "Polacy przeciwko imigrantom" zmienia trasę

Marsz Obozu Narodowo-Radykalnego "Polacy przeciwko imigrantom" zmienia trasę. Narodowcy mają ominąć zwolenników przyjmowania przez Polskę uchodźców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przedstawiciele Obozu Narodowo-Radykalnego przed warszawskim Ratuszem
Przedstawiciele Obozu Narodowo-Radykalnego przed warszawskim Ratuszem (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d3zyq3e

Na zmianę trasy zgodzili się organizatorzy - powiedziała Agnieszka Kłąb ze stołecznego ratusza. Jak zapewniła, trasa przemarszu "jest tak uzgodniona, że nie powoduje żadnej kolizji z innymi zgromadzeniami publicznymi". - Mamy nadzieję, że będzie bezpiecznie - dodała.

Stołeczny ratusz początkowo nie wyraził zgody na marsz ONR-u, tłumacząc to brakiem zgody na "mowę nienawiści". Jednak decyzję tę uchylił wojewoda mazowiecki.

Marsz ONR rozpocznie się o godzinie 15.40 na placu Defilad. Zgromadzeni przejdą ulicami Marszałkowską, Solidarności, Kapucyńską, Senatorską, by dotrzeć na plac Zamkowy. Zwolennicy przyjmowania przez Polskę uchodźców będą pikietowali przed pomnikiem Kopernika od godziny 16.00 do 19.00.

Oprócz tego w Warszawie zarejestrowano jeszcze dwie mniejsze stacjonarne manifestacje dotyczące migrantów: na placu Zamkowym w godzinach 12-13.30 i na placu przed wejściem do stacji metra Centrum w godzinach 11.00-15.00.

d3zyq3e

Podziel się opinią

Share
d3zyq3e
d3zyq3e
Więcej tematów