Mariusz Antoni Kamiński: wystąpienie Donalda Tuska zupełnie niewiarygodne
W Polsce nie da się przeprowadzić reform przy tolerancji dla korupcji; obecnie mamy do czynienia z największą aferą korupcyjną w historii, co czyni wystąpienie premiera zupełnie niewiarygodnym - ocenił przemowę Donalda Tuska poseł PiS Mariusz Antoni Kamiński.
Konwencję krajową PO, zapowiadaną jako nowe otwarcie programowe Platformy Obywatelskiej, otworzyło przemówienie lidera partii Donalda Tuska.
- Premier Tusk jest zupełnie oderwany od rzeczywistości. Co innego mówi premier, a zupełnie inaczej żyje się Polakom - ocenił poseł Prawa i Sprawiedliwości Kamiński.
Poseł PiS odniósł się do sprawy korupcji przy przetargach teleinformatycznych i zarzutów prokuratury wobec byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. - Premier mówił o braku tolerancji dla korupcji, a tymczasem mamy do czynienia z największą aferą korupcyjną w historii Polski. W dodatku obok premiera siedział Sławomir Nowak, który ma postawione zarzuty prokuratorskie, co czyni wystąpienie Tuska zupełnie niewiarygodnym - ocenił Kamiński.
Jak mówił, że w Polsce nie da się przeprowadzić żadnej reformy, jeśli jest tolerancja dla korupcji, "jeżeli mamy do czynienia z tak wszechobecną korupcją jak w rządzie Donalda Tuska". - Cokolwiek by nie powiedział premier, to się nie powiedzie bez skutecznej walki z korupcją, a on tego nie może zagwarantować - dodał poseł PiS.
- Mieliśmy już trzy expose, dziesięć rekonstrukcji rządu, kilka nowych otwarć i nic z tego nie wychodziło, nic się nie zmieniało. Premier nie ma nowego programu, a jeśli ma jakieś zapiski, to są one niewiarygodne - stwierdził Kamiński.
W ostatnich dniach CBA zatrzymało 20 osób podejrzewanych o korupcję. Ma to związek z prowadzonym przez stołeczną prokuraturę apelacyjną śledztwem dot. zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych przez Centrum Projektów Informatycznych b. MSWiA oraz KGP. Wśród zatrzymanych byli wiceprezes Głównego Urzędu Statycznego, pracownik Centrum Informatyki Statystycznej, Monika F. była już naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego MSZ oraz 15 przedstawicieli firm informatycznych.