Trwa ładowanie...
d2do5q3

Leszek Balcerowicz: trzeba osłonić Polskę przed powrotem reżimu. Duda jest młodszym Kaczyńskim

Polska nie powinna być wystawiona na ryzyko powrotu reżimu, gdzie mieliśmy upolitycznienie prokuratorów - mówił Leszek Balcerowicz o wyborach prezydenckich w "Piaskiem po oczach" w TVN24.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Leszek Balcerowicz
Leszek Balcerowicz (WP.PL, Fot: Wojciech Nieśpiałowski)
d2do5q3

- Andrzej Duda to zastępca Ziobry z najgorszego okresu PiS. Polska nie powinna być wystawiona na ryzyko powrotu reżimu, w którym mieliśmy upolitycznienie prokuratorów, gdzie panował strach. Ludzie zadecydują czy Andrzej Duda, który jest młodszym Kaczyńskim, będzie prezydentem Polski. Uważam, że Polska nie zasługuje na tak wielkie ryzyko jak prezydent Duda - powiedział Balcerowicz.

Obietnice wyborcze Dudy oznaczałyby dodatkowe 100 mld złotych wydatków. - Zastanawiam się, czy Polska pójdzie drogą poważniejszych demokracji, w których liczą się fakty dotyczące kandydata. W każdym poważnym kraju kandydatów rozlicza się z obietnic - mówił.

- Byłem bardzo krytyczny wobec wielu posunięć PO. To, co mówię, to nie jest obrona Platformy Obywatelskiej. My nie wybieramy teraz PO, czas na rozliczenie nadejdzie. Teraz trzeba osłonić Polskę przed powrotem bardzo niebezpiecznego reżimu - dodał.

d2do5q3

"Wolę Pawła Kukiza od większości zawodowych polityków"

Były szef NBP wypowiadał się o Pawle Kukizie. - Wolę Pawła Kukiza od większości zawodowych polityków - to człowiek z pasją, który wykazał wiele wytrwałości dla realizacji propozycji, które nie są absurdalne. Gdyby się okazało, że jeszcze dostrzega, jak wielka jest rola wolności gospodarczej, to może to będzie siła pozytywna - mówił Balcerowicz.

- Wolę takiego człowieka od tego całego mrowia polityków. Trzeba odnowić polską politykę - dodał.

Według ogłoszonych przez PKW oficjalnych wyników wybory prezydenckie w I turze wygrał Andrzej Duda, który zgromadził 34,76 proc. głosów. Do II tury, która odbędzie się 24 maja, wejdzie także urzędujący prezydent Bronisław Komorowski z wynikiem 33,77 proc. Trzecie miejsce przypadło Pawłowi Kukizowi, na którego zagłosowało 20,80 proc. Polaków.

d2do5q3

Źródło: TVN24

Zobacz również: Balcerowicz o wyborach prezydenckich

d2do5q3

Podziel się opinią

Share
d2do5q3
d2do5q3