Trwa ładowanie...
difebmw

KUL: kolejny alarm bombowy na uczelni. Ewakuacja studentów i pracowników

W środę przed południem zarządzono ewakuację wszystkich budynków dydaktycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (KUL) w Lublinie. Uczelnia otrzymała informację o podłożonej bombie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
KUL: kolejny alarm bombowy na uczelni. Trwa ewakuacja studentów i pracowników
KUL: kolejny alarm bombowy na uczelni. Trwa ewakuacja studentów i pracowników (East News)
difebmw

KUL: mail z informacją o bombie powodem ewakuacji uczelni

- Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński w dniu 30 stycznia 2019 r. zarządza niezwłoczną ewakuację pracowników i studentów wszystkich budynków dydaktycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Prosimy o pozostawienie kluczy w drzwiach pomieszczeń. Zarządzenie obowiązuje do końca dnia – czytamy w oświadczeniu uczelni na Facebook'u.

Powodem ewakuacji była informacja o podłożonej bombie. - Jesteśmy w trakcie ewakuacji. Otrzymaliśmy mail z wiadomością, że w budynku znajduje się bomba. Było to tylko jedno zdanie, ale nie ujawniamy, jak brzmiało - powiedziała Lidia Jaskuła, rzeczniczka KUL, cytowana przez Kurier Lubelski.

difebmw

KUL: kolejny alarm bombowy w tym miesiącu

W środę ewakuowano następujące budynki dydaktyczne: gmach główny, Centrum Transferu Wiedzy, Kolegium Jana Pawła II, Kolegium Norwidianum, Wydział Matematyki Informatyki i Architektury Krajobrazu, Biotechnologia, budynki na Majdanku nr 2 i 3 oraz Collegium Iuridicum.

Ewakuacja nie dotyczyła natomiast domów akademickich i budynków mieszkalnych KUL. Na miejscu pracują służby, m.in.: policja, straż pożarna i pirotechnicy.

Do podobnej sytuacji doszło 16 stycznia br. Na główny e-mail Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II w Lublinie przyszła anonimowa wiadomość, z której wynikało, że w jednym z budynków uczelni została podłożona bomba. Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń okazało się, że alarm był fałszywy.

difebmw

Podziel się opinią

Share

difebmw

difebmw
Więcej tematów