Trwa ładowanie...
oprac. Patryk Osowski
16-01-2019 13:49

Alarm bombowy. Studenci KUL ewakuowani

Do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego dodarła informacja o podłożonej bombie. Wykładowcy i studenci zostali ewakuowani ze wszystkich 5 budynków uczelni.

Share
Alarm bombowy. Studenci KUL ewakuowaniŹródło: PAP, fot: Paweł Jaskółka
d1pg6dm

W środę po godz. 12 na główny e-mail Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II w Lublinie przyszła anonimowa wiadomość, z której wynikało, że w jednym z budynków uczelni została podłożona bomba.

W wiadomości nie wyszczególniono, o który dokładnie budynek chodzi.

Pracownicy uczelni powiadomili rektora ks. prof. Antoniego Dębińskiego, a ten służby ratunkowe. Zarządzono ewakuację. Na miejsce przyjechały straż pożarna, policja i pogotowie.

d1pg6dm

Zajęcia odwołane

Strażacy sprawdzają po kolei każdy z budynków Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Weszli już m.in. do holu głównego uczelni oraz biblioteki. Na razie nie przekazano informacji o zlokalizowaniu podejrzanego ładunku.

- Wiadomość przyszła na skrzynkę mailową uczelni. Każdą taką sytuację traktujemy bardzo poważnie, dlatego na miejscu pracują policjanci z psami, prewencyjni i kryminalni. Dążymy też do ustalenia tożsamości osoby, która wysłała wiadomość - mówi nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie, którą cytuje wyborcza.pl.

Do czasu sprawdzenia budynków i wyjaśnienia sprawy wszystkie zajęcia na KUL zostały odwołane.

Źródło: spottedlublin.pl, misyjni.pl

d1pg6dm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pg6dm
Więcej tematów